Kulak Çöpü Tığ Oyası Yapımı / Videolu Anlatım

1.093
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kulak çöpü tığ oyası yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz tek renk olarak da yapabilirsiniz. Tığ işi olarak yapılan oyamız görünüş de iğne oyasını da andırıyor.

Malzemeler

  • 4 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapılışı

Kulak çöpü tığ oyası yapımı için ilk olarak yazmamızın etrafını tığ battısı ile çevirelim. İlkmek oluşturalım kulak çöpüne takalım. İlmeğin içine girelim ipin ucunu alalım Diğer çubuğu da alalım yanına koyalım. İpin ucunu alalım iki çubuğun arasından geçirelim.Aradan girelim çevirelim önceki ilmeğin arasından geçip sık iğne yapalım.

Aradan girelim ipi alalım kapatalım ilmeğin içine bize dönük olan kısımdan sık iğne yapalım. .Aradan girelim çevirelim önceki ilmeğin arasından geçip sık iğne yapalım.

Aradan girelim ipi alalım kapatalım ilmeğin içine bize dönük olan kısımdan sık iğne yapalım. Aradan girelim çevirelim önceki ilmeğin arasından geçip sık iğne yapalım. Aradan girelim ipi alalım kapatalım ilmeğin içine bize dönük olan kısımdan sık iğne yapalım.

Aradan girelim çevirelim önceki ilmeğin arasından geçip sık iğne yapalım. Aradan girelim ipi alalım kapatalım ilmeğin içine bize dönük olan kısımdan sık iğne yapalım.

Aradan girelim çevirelim önceki ilmeğin arasından geçip sık iğne yapalım. Aradan girelim ipi alalım kapatalım ilmeğin içine bize dönük olan kısımdan sık iğne yapalım. Bu şekilde yaparak motifler oluşturalım daha sonrada yazmamızın etrafına geçirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.