Krokodil Modeli Parmaksız Eldiven Modelleri – Örgü Eldiven Modelleri

11.060
A+
A-

Rengarenk krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri

Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri, son dönemlerin en trend eldiven modelleri arasında ter almaktadır. İngilizceden Türkçeye timsah örgü ya da timsah sırtı örgü modeli olarak çevrilen bu isim, genellikle krokodil modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri

Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri

Görünüşü bir timsahın dersini andırdığı için bu isim verilmiştir. Katmanlı bir görünüşe sahip ve olup; örüldüğü zaman ortaya oldukça şık bir model çıkmaktadır.

Özellikle parmaksız eldiven modelleri küçük kız çocukları, genç kızlar ve orta yaş grubu tarafından tercih edilmektedir. Birbirinden renkli modelleri ile son derece kibar ve cıvıl cıvıl bir görünümü olan krokodil modeli basit bir şekilde de örülmektedir.Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri

Parmaksız eldiven örnekleri arasında, pek çok çeşitte örgü modeline rastlamak mümkün. Sadelikten hoşlananlar için, inci boncuğu sevenler için, dantel gibi detaylı sevenler için ya da hayvan ve çiçek desenleri ile donatılmış modelleri tercih edenler için yüzlerce örneğe rastlayabiliriz.

Krokodil örgü eldiven modelleri ile kışın hem elleriniz ısınsın hemde şık olun

Kış mevsimi için eldiven kullanımı her ne kadar kaçınılmaz bir kullanım gereksinimi olsa da parmaksız örgü eldiven modelleri bir aksesuar olarak tercih edilebilir. Soğuktan korumaktan ziyade, kıyafet kombininizi tamamlayan son derece şık bir parçayı oluşturabilir.Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri

Yarım eldiven modelleri; telefon kullanımı, araba kullanımı ya da çantanızda herhangi bir şey ararken kolaylıkla bulmanızı sağlayacak bir tasarımdır. Ayrıca istediğiniz yüzüğünüzü de takmaktan geri kalmazsınız.

Eldiven modelleri bayan kullanıcılar için olmazsa olmaz diyebileceğimiz nitelikte çeşitler barındırır. Bazen çok şık ve zarif bir modeli oluştururken bazen de sportif ve sokak modasına uygun bir tarzı oluşturabilir.Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri

Akıllı iplerle ve timsah örgü modeli ile sizde kendi zevkinize göre yarım eldiven modelleri tasarlayın

Örgü yarım eldiven modeli olacağı gibi, şık ve zarif kumaş ya da tüllerden de eldiven modelleri ortaya çıkarılabilir. Kesik eldiven olarak da adlandırılan bu modeller, bazen bir kış kreasyonunun parçasını oluştururken; bazen de bir kır düğünü konseptindeki gelinliğin tamamlayıcısı oluverir.

Renk ve desen konusunda tahmin edemeyeceğimiz sayı ve çeşitte modele sahip olan bayan eldiven modelleri, gerek satın alma modellerle olsun gerekse kendinizin oluşturacağı bir tasarımla olsun daha da zengin çeşitleri oluşturur.Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri

Daha önce sizlerle paylaştığımız örgü eldiven yapımı konularına da bakınız.

Eğer sıra dışı olmak ve herkesten farklı bayan örgü eldiven modelleri koleksiyonum olsun istiyorsanız sitemizde sizlere anlatmış olduğumuz örgü eldiven yapımı ve krokodil örgü nasıl yapılır konularına bakınız. Birde temel örgü tekniklerini öğrendikten sonra kendiniz kafanızdan değişik modeller de çıkarabilirsiniz.

Daha önce sizlere çok güzle bir düğmeli yarım eldiven yapımı paylaşmıştım bu konuya bakabilirsiniz. Yine çok güzle bir tozluk yapımı anlatmıştım bu konulara göz atabilirsiniz.Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri

Sizlere burada biraz krokodil örgü nasıl örülür ve yapım aşamaları nelerdir, bunlardan bahsetmek istiyoruz. Örgü ile ilgili bir geçmişiniz var ve başlangıç tekniklerini biliyorsanız; hiç zorlanmadan kolay bir şekilde hemen timsah örgü modeli çeşidine başlayabilirsiniz.

Ama örgü hakkında hiçbir fikriniz yok ve detayları bilmiyorsanız timsah örgü nasıl yapılır konumuza bakınız. Konumuzu inceledikten sonra kolaylıkla istediğiniz renkteki timsah modeli eldiveninizi örebilirsiniz.Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri

Basit anlatımla timsah örgüsü nasıl bir örgüdür ?

Timsah örgüsü: öncelikle istediğiniz kalınlıkta bir ip ve renk seçin ve ipin numarasına göre bir çift şiş edinin. Daha sonra elinizin ölçüsüne oranla şişinize tek sayı olacak şekilde ilmekler atın.

Örgünün ilerleme şekli arka taraftan olduğu için, siz de bu taraftan modeli çıkarmaya başlayabilirsiniz. İlk kenar ilmek ters başlanır, daha sonra ilk ilmek de ters örülür ve ardından sıradaki ilmeğe ters batırılıp, ip dolanır ve örmeden çekilir.Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri

Bir tane tersten örü ve bir tane dolayıp örmeden çıkma işlemi yapılarak sıra sonuna kadar gelinir ve son iki ilmek ters şekilde bitirilir. Ön yüzde ise yine ilk iki ilmek ters, çift gelen ilmekler ise örülmeden çıkacak şekilde devam edilir.

Renk renk çeşit çeşit krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri

Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleriSevgili örgücü hanımlar sizlerle birlikte çok güzle bir örgü konusunun daha sonuna gelmiş olduk.

Sizde böyle güzle örgüler örmek istiyorsanız örgü teknikleri ve çeşitli örgü dersleri için örgü dersleri safamıza bakınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.