Köprü Tığ Oyası Yapımı / Ayrıntılı Anlatım

1.784
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere köprü tığ oyası yapımı paylaşacağım. Tığ ile yapılan oya modeli üste zincir yapılması ile köprünü görünümüne sahip. Modeli isterseniz namaz başörtüsü olarak veya mevlütler de kullanmak için yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 4 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapılışı

Köprü tığ oyası yapımı için il olarak diğer yazmalarımız da olduğu gibi bu yazmamızın da etrafını tığ battısı ile çevirelim. 1 zincir çekelim örümcek yapalım 2 defada dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim çektiğimiz zincir üzerine sık iğne yapalım. Toplam 8 adet sık iğne yapalım.

Üst almadan bir sonraki tığ battısına geçelim. 1 zincir çekelim örümcek yapalım 2 defada dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim çektiğimiz zincir üzerine sık iğne yapalım. Toplam 8 adet sık iğne yapalım. Üst almadan bir sonraki tığ battısına geçelim.

1 zincir çekelim örümcek yapalım 2 defada dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim çektiğimiz zincir üzerine sık iğne yapalım. Toplam 8 adet sık iğne yapalım. Üst almadan bir sonraki tığ battısına geçelim. 1 zincir çekelim örümcek yapalım 2 defada dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım.

4 zincir çekelim çektiğimiz zincir üzerine sık iğne yapalım. Toplam 8 adet sık iğne yapalım. Üst almadan bir sonraki tığ battısına geçelim. 1 zincir çekelim örümcek yapalım 2 defada dolayalım önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim çektiğimiz zincir üzerine sık iğne yapalım.

Toplam 8 adet sık iğne yapalım. Üst almadan bir sonraki tığ battısına geçelim. Bu şeklide etrafını dönelim. Daha sonra renkli iplerle üst kısmıda yaparak yazmamızı bitirelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.