Köprü Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi örgü modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modeli yapımın da aralardaki ip geçişi ile model kutu görünümü elde etmiş. Örgü modeli yelek modeli yapımın da kullanarak çok şık bir görünüm sağlamış olursunuz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Yapacağımız örgü modeli boyutuna göre zincir çekelim. Yan yana 2 tane sık iğne yapalım. 1 tane örümcek yapalım 2. zincire sabitliyelim. yandaki zincire 1 sık iğne daha yapalım. 1 tane örümcek yapalım 2. zincire sabitliyelim. yandaki zincire 1 sık iğne daha yapalım.

Çok büyük olmayan 1 tane örümcek yapalım 2. zincire sabitliyelim. yandaki zincire 1 sık iğne daha yapalım 1 tane örümcek yapalım 2. zincire sabitliyelim. yandaki zincire 1 sık iğne daha yapalım. 1 tane örümcek yapalım 2. zincire sabitliyelim. yandaki zincire 1 sık iğne daha yapalım.Çok büyük olmayan 1 tane örümcek yapalım 2. zincire sabitliyelim. Yandaki zincire 1 sık iğne daha yapalım.

Bu şeklide sırayı tamamlayalım. 2 zincir çekelim sık iğneye batalım. 3 zincir çekelim sık iğneye sık iğne yapalım yan yana 2 adet. 3 adet zincir çekelim diğer taraftaki sık iğneye geçelim sık iğneye batalım. 3 zincir sık iğneye sık iğne yapalım yan yana 2 sık iğne olacak. 3 adet zincir çekelim diğer taraftaki sık iğneye geçelim sık iğneye sık iğne yapalım yan yana 2 adet. 3 adet zincir çekelim diğer taraftaki sık iğneye geçelim sık iğneye batalım. 3 zincir sık iğneye sık iğne yapalım yan yana 2 adet olacak. 3 adet zincir çekelim diğer taraftaki sık iğneye geçelim. Bu şekilde model kendini tekrar eden örnek.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.