Kolay Ve Şık Yelek Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolay ve şık yelek modelinin yapımını paylaşacağım. Kol ve yaka kesimi yapmadan örülen harika bir yelek modelini. İsterseniz birden fazla renkle de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 4 numara şiş
  • Makas

Yapımı

Yelek modeli yapımı için ilk olarak şişimize ilmek atalım ilmek sayısı için koltuk altı hizasından yapmak istediğiniz boyuta göre ölçerek ilmek atabilirsiniz. Anlatımdaki boyut için 80 adet ilmek atalım ters örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. Boyu için 96 cm olana kadar örebilirsiniz bunun boyutu ise göğüs kısmından başlayarak diğer göğüs kısmını kapatacak şekilde örelim.

Daha sonra boyutu üçe bölerek orta kısımdan ilmekler çıkaralım İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. Toplam sıramız 38 sıra 19 cm olana kadar örelim. Koltuk altı kısmından enseye kadar örelim.

Diğer yan kısımlardan ilmek çıkaralım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. Toplam sıramız 38 sıra 19 cm olana kadar örelim. Koltuk altı kısmından enseye kadar örelim. Diğer yan kısımlardan ilmek çıkaralım. Daha sonra bütün ilmekleri birlikte örelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.