Kolay ve Farklı Yelek Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolay yelek modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgü modelini hırka ve kırlent yapımında da kullanabilirsiniz. Tığ işi harika bir yelek modeli.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 2,5 numara tığ

Yapımı

Yelek modelinin yapımı için öncelikle 39 adet zincir çekelim. İpi bir kez alalım üçüncü zincirden batarak ipi alalım. Önce bir sonra iki sonra iki şeklinde çıkalım.

Başında bir kez alalım bir sonraki zincire batıp önce bir sonra iki sonra iki alarak çıkalım. Atlamadan tüm zincirlere batarak üçlü trabzanları yapalım. 3 zincir çekelim bir üst sıraya geçelim. İpi alıp ikinciye girelim.

Önce bir sonra iki sonra iki çekip üçlü trabzan yapalım. Tekrar batalım önce bir sonra iki sonra iki çıkalım. 8 tane üçlü trabzan yaptıktan sonra 1 zincir çekelim. Alt kısımdan bir trabzanı atlayıp.

Batıp tekrar üçlü trabzan yapalım Bu şekilde ara oluşturalım. Bu şekilde devam edelim. 3 zincir çekip çevirelim. Üçüncüye gelelim ve batalım. Önce bir sonra iki sonra iki olacak şekilde üçlü trabzanı yapalım.

Başına bir kez alıp aynı yere batalım üçlü trabzan yapalım. Bu şekilde aynı boşluğa 4 trabzan yapalım. 3 tane daha atlayıp arkadakine batalım. Önce bir kez sonra iki sonra iki kez alalım. Bu şekilde örmeye devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.