Kolay Tığ İşi Babet Patik Modeli Yapımı

1.084
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kolay babet patik modeli yapımı paylaşacağım. Patik modeli yapımını isterseniz küt olan değilde yuvarlak halka patik ucu modeli yapımı ile de yapabilirsiniz. Tığ işi ile yapılan patik modeli istediğiniz renklerde kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapımı

Balıksırtı patik modeli yapılışı ilk olarak 15 zincir çekelim. Çektiğimiz zincirin üzerine 13 tane trabzan yapalım. Yaptığımız trabzanların karşılıklı olarak 13 trabzan daha yapalım. Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım.

Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım. İstediğimiz trabzan sayısına ulaşana kadar bu şekilde devam edelim. Daha sonra 3 adet zincir çekelim 3. trabzanın tepesine batarak trabzan yapalım yanına 1 trabzan daha yanına 1 trabzan daha yapalım.

3 adet zincir çekelim 3. trabzanın tepesine batarak trabzan yapalım yanına 1 trabzan daha yanına 1 trabzan daha yapalım. 3 adet zincir çekelim 3. trabzanın tepesine batarak trabzan yapalım yanına 1 trabzan daha yanına 1 trabzan daha yapalım.

Üst sırada trabzan sayımızı 5 e çıkaralım. İstediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.