Kolay Selanik Modelinden Bebek Patik Yapımı / Videolu Anlatım

4.614
A+
A-

Merhaba örgücü hanımlar şimdi sizlere kolay selanik örneğinden bebek patik yapımı paylaşacağım. Modeli ister kız bebekleriniz için isterseniz de erkek bebekleriniz için yapabilirsiniz. Şişle ile yapılan bu modeli çok beğeneceksiniz.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • Şiş
  • Makas
  • İğne

Yapılışı

Kolay selanik örneğinden bebek patiği yapımı için ilk olarak şişimize 46 ilmek atalım. İlk ilmeğimiz le ters örgüte başlıyalım. Ters örgü diğer adıylada haroşa örelim en son ilmeğe kadar ters örgüye devam edelim. En son ilmeği de düz örgü olarak örelim. Üst sıraya geçelim. İlk ilmeğimiz le ters örgüte başlıyalım.

Ters örgü diğer adıylada haroşa örelim en son ilmeğe kadar ters örgüye devam edelim. En son ilmeği de düz örgü olarak örelim. Bu şekilde 6 sıra örelim. Daha sonra 1 ilmeği ters olarak örelim. Diğer ilmeği düz örgü olarak örelim. 1 ters örelim 1 düz örelim. 1 ilmeği ters olarak örelim. Diğer ilmeği düz örgü olarak örelim. 1 ters örelim 1 düz örelim.

1 ilmeği ters olarak örelim. Diğer ilmeği düz örgü olarak örelim. 1 ters örelim 1 düz örelim. Üst sırada ters örgüyü ters olarak örelim düz örgüde bir alta batarak örelim. Ters örgü ters olarak örelim. Düz örgü modeline gelince 1 alttaki ilmeğe batarak düz olarak örelim.

Ters örgüyü ters olarak örelim düz örgüde bir alta batarak örelim. Ters örgü ters olarak örelim. Düz örgü modeline gelince 1 alttaki ilmeğe batarak düz olarak örelim. Ters örgüyü ters olarak örelim düz örgüde bir alta batarak örelim. Ters örgü ters olarak örelim.

Düz örgü modeline gelince 1 alttaki ilmeğe batarak düz olarak örelim. Ters örgüyü ters olarak örelim düz örgüde bir alta batarak örelim. Ters örgü ters olarak örelim. Düz örgü modeline gelince 1 alttaki ilmeğe batarak düz olarak örelim. Bu şekilde ilerleyelim istediğimiz boyuta gelincede keselim dikim işlemine geçelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.