Kolay Origami Örnekleri Yapılışı – Çocuklar İçin Origami Çalışmaları

14.000
A+
A-

Origami yapımı konusuna ilgi duyanlar, yeni başlayanlar ve çocuklar için kolay origami örnekleri paylaşacağım bu konuda. Çocuklar için origami çalışmaları onların bedensel ve zihinsel gelişmelerine çok olumlu katkısı olduğu yapılan araştırmalarda ıspatlanmıştır. Kolay origami nedir peki. Makasa ve yapıştırıcı gibi hiçbir materyal kullanılmadan kolay origami örnekleri imal edilmektedir ve buna kolay origami denmektedir.

Peki bu konuda neler göreceğiz

Origami sanatı hakkında tarihi hakkında daha geniş bilgi istiyorsanız origami sanatı örnekleri konuma bakın.

Origami sanatının çocuklar üzerine nasıl etkileri bulunmaktadır ?

Profesyonel origami kurbağa yapımı

Farklı kültürleri tanımasına yardımcı olmaktadır. Kendi kültürümüz dışında da kültürlerin olduğunu onların kültürlerinde kendini bularak fark etmekte ve tanıdığı bu kültüre saygı duymayı öğrenmektedir. İleride ki yaşlarında tüm kültürlerin saygı duyulması gereken birer yaşantılar olduğunu kavrayacaktır. Elbette ebeveynler davranışlarıyla ve sözleriyle aksini iddia etmediği sürece…

Origami savaş uçağı yapımı

Matematiği öğrenmeye küçük yaşlarda başlamaktadır. Çocuklarımızın matematiği genel olarak sevmemesi matematik ile bir nebze de olsa geç tanışmasından kaynaklanmaktadır. Okullarda tek düze geometrik şekiller verilerek özelliklerini ezbere bilmek gerektiği vurgulanmaktadır.

Fakat çocuklar origami ile geometrik şekilleri dokunarak algılamakta ve üzerlerinde daha kalıcı yorumlar anlamalar üretebilmektedirler. Bu anlamda dokunma duyuları bir araç olmaktadır.

Dil gelişimlerine önemli katkıları bulunmaktadır. Origami yaparken yönergelere uymakta sorulan sorulara cevap vermekte karşıdan gelen sözcükleri anlamaya çalışmakta ve kendini daha iyi ifade edebilmektedir. Kolay origami yapımı ile sanata başlanarak zamanla kolaydan zora gidilerek çok yönlü gelişime hizmet edilebilir.

Kolay origami ve zor origami farkı

Origami sanatı ile yeni yeni ilgilenmeye başlayanlar için kolay origami örnekleir ve yapılışı konumuz tam sizlere göre. Peki Kolay origami denince yapılan örnekler, modeller ile zor origamide tamamen farklı mı.

Aslında hayır çok farklı değil. Aynı origami modelini kolay teknikle yaptığınızda basit çocuk işi origami ortaya çıkıyor ama kağıt katlama tekniğini geliştirip detaylı yapınca profesyonel origami örnekleri ortaya çıkıyor.

Misal aşağıdaki sizlere hem mini foto galeri ile hemde iki adet videolu anlatımla kolay origami ile profesyonel origamiyi göstermek istedim. İlk kurbağa modeli yapımı kolay origami teknikleri ile yapılan çocuklar için ve yeni başlayanlar için origami kurbağa yapımı. İkinci ve üçüncü model ise iki adet detaylı ve profesyonel seviyede origami kurbağa yapımı mevcut.

Eğer daha fazla profesyonel origami örnekleri görmek isterseniz origami sanatı konuma bakınız

Burada da sizlere videolu anlatımla kolay origami kurbağa yapımı ve profesyonel zor origami kurbağa yapımı göstereceğim. Kolay origami kurbağa 5 dk da yapılırken zor olan ise 42 dakikada yapılabiliyor.Origami kurbağa yapımı

Kolay origami ve zor origami kurbağa yapımı farkı

Kolay Origami Kurbağa Yapımı

Zor Origami Kurbağa Yapımı

19 Adet kolay origami örnekleri resimli galeri – Resimli yapılış örnekleri ile

Videolu kolay origami yapımı örnekleri

Video galerimizde neler var ?

 • Kağıttan kutu yapımı – Origami kutu yapımı
 • Origami kelebek yapımı
 • Kağıttan dalgalı uçak yapımı
 • Origami kurbağa yapımı

Basit origami örnekleri yapılışı

 • Kağıttan kutu yapımı – Origami kutu yapımı

 • Origami kelebek yapımı

 • Kağıttan dalgalı uçak yapımı

 • Origami kurbağa yapımı

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Nurgül dedi ki:

  Çocukken biz de kağıttan kuş ve kurbağa yapardık. Şimdi ise yeğenime kağıttan uçak yapıyorum. Gerçekten çok faydalı el becerisi ve hayal gücü gelişiyor. Hemde çok zevlidir teşekkürler çocukluğuma gittim bir an 🙂

  1. Pınar Güler dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkürler ben hala yeğenime elimden geldiği kadar kağıttan oyuncaklar uçaklar felan yapıyorum. Daha zorlarını siteye ekleyip herkese göstermeye çalışıyorum.