Kolay Örgü Modeli

7
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolay örgü modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgü modelini yelek, bluz her türlü el işilerinde kullanabilirsiniz. Birden fazla renk kullanarak da farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş

Yapımı

Örgü modeli yapımı için öncelikle 33 ilmek başlayalım. Ters olarak örelim. Tüm ilmekleri ters örerek devam edelim. Ön yüzde modeli kurmaya başlayalım. İlk ilmeği örmeden başlayalım. Bir ilmek daha örelim şişe dolayalım. Sıradaki iki ilmeğin ikisini bir örelim. Sağa doğru keselim ikisini bir örelim. Dolayalım bir ilmek örelim ikinci desen için bir dolayalım iki ilmeğin ikisini bir dolayalım sağa doğru keselim.

Sonrasında dolayalım bir düz örelim. İki ilmeğin ikisini bir örelim. Diğer iki ilmeği de sağa doğru keserek eksiltelim. Bir dolayıp iki keselim bir artıralım. Son ilmeği de örüp tersine geçelim. Tersinde ilk ilmeği örmeden alalım bütün ilmekleri ters alalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. Bu sırayı düz devam edelim.

Tersine geçelim ve bütün ilmekleri ters örelim. İlk sırada desen yapalım. Daha sonrasında tersi ters düzü düz örelim. Ardından ilk ilmeği örmeden alalım ikincisini örelim. Bir dolayalım iki ilmeğin ikisini örelim. Diğer iki ilmeğin de yönünü çevirip örelim. Dolayalım bir ilmek örelim iki ilmeğin ikisini örelim. Dolayalım bir ilmek örelim iki ilmeğin ikisini örelim.

Dolayalım iki ilmek örelim. Kesme yapıp bir artırma yapıp devam edelim. Son ilmeği de örüp tersine geçelim. Tersinde ilk ilmeği örmeden alalım bütün ilmekleri ters alalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. Bu sırayı düz devam edelim.

Tersine geçelim ve bütün ilmekleri ters örelim.İlk ilmeği örmeden alalım. Bir dolayalım iki ilmeğin ikisini bir örelim diğer iki ilmeğin yönünü sağa doğru çevirip örelim. Bir dolayalım bir ilmek örelim. Bir dolayalım iki ilmeğin ikisini bir örelim diğer iki ilmeğin yönünü sağa doğru çevirip örelim.

Bir dolayalım bir ilmek örelim. Bu şekilde devam edelim. Tersinde ilk ilmeği örmeden alalım bütün ilmekleri ters alalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. Bu sırayı düz devam edelim. Tersine geçelim ve bütün ilmekleri ters örelim.İlk ilmeği örmeden alalım.Bu şekilde modeli ilerletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.