Kolay Lif Örneği

3
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolay lif örneğinin yapımını paylaşacağım. Örgüye yeni başlayanlar için uygun olacak tığ işi lif modeli. Sadece beyaz renk kullanarak gelin bohçaları için de hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • Desenli ip
  • 4 numara tığ

Yapımı

Kolay lif örneği yapımı için 6 zincir çekerek başlayalım. İlk zincirden tığı batıralım ipi alalım ve çıkaralım. Bir yuva oluşturalım. 4 tane zincir çekelim bir kez üzerine alalım ve yuvaya batalım. İkili trabzan yapalım.

Üç zincir çekelim bir kez başına alalım ve iki iki çıkalım. 3 zincir çekelim başına bir kez alalım ve yuvaya batalım. İki iki çıkalım ve boşluğu oluşturalım. 6 zincir oluşturalım. 1 zincir çekelim ve ipi uzatalım.

Üzerine bir kez daha alalım ve yuvaya batalım. İpi tekrar alalım. Bu şekilde fıstık yapalım. 4 zincir çekelim bir kez dolayalım ve aynı delikten batalım. Başına bir kez alalım ve üç tane yaptıktan sonra fıstığı kapatalım.

İki fıstıktan sonra birinci deliğe gelelim. 3 tane alıp fıstığı kapatalım. 4 tane zincir çekelim bir kez dolayalım aynı deliğe bir fıstık daha yapalım. Bu şekilde fıstığı kapatalım. Bu şekilde devam edelim.

4 zincir çekip bir tomurcuk oluşturalım. 3 kez dolayalım aynı noktaya girelim. 4 seferde çıkalım. 4 zincir çekelim trabzanın arasından batalım ve kapatalım. 3 kez dolayalım aynı noktaya girip iki iki çıkalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.