Kolay İğne Oyası Yapılışı – Yeni Başlayanlar İçin Kolay İğne Oyası Yapımı

1.026
A+
A-

Yeni başlayanlar için kolay iğne oyası yapılışı

Merhaba hanımlar bugün iğne oyası öğrenenlere, iğne oyası yapımı işine yeni başlayanlara kolay iğne oyası yapılışı göstermek istiyorum. Burada sizlere resimlerle her bir aşamasını detaylı olarak gösterdiğimiz bu basit yazma kenarı iğne oyası modeli yapımı cidden kolay.

Eğer sizde bende iğne oyası öğrenmek istiyorum ve kolay iğne oyası yapılışı anlatımlı konular arıyorum diyorsanız İşte bu konu iğne oyasına yeni başlayanlar için çok ideal bir model olacaktır.Yeni başlayanlar için kolay iğne oyası yapılışı

Sizi çok yormadan çabucak yapabileceğiniz basit iğne oyası yapımı modelidir. İğne oyasına yeni başlayanlar sitemizde yer alan iğne oyası teknikleri bölümünde anlattığımız iğne oyası başlangıç dersleri ni inceleyerek kendilerini geliştirebilirler. Üstüne bu ve benzeri kolay iğne oyası yapımı örnekleri inceleyerek bu öğrendikleri becerileri pekiştirebilirler.

Resimli adım adım kolay iğne oyası yapılışı

Şimdi gelelim bu çiçekli iğne oyası modelini yapımına.

Umarım bu çok güzel ve yapılışı basit iğne oyası modelini ve anlatımımızı beğenirsiniz.

Her resmin açıklaması resmin altında yer almaktadır.

İlk aşama olarak yukarıdaki resimde görüldüğü yazmamızın kenarını komple zürafa yapıyoruz. Yeni başladınız ve bilmiyorsanız iğne oyası zürafa yapımı konusuna bakınız. Bayanlar arasında bu işleme zürafa çekme deniyor.

İğne oyasınd akullanacağınız çiçek modelleri için her model arasına yapacağınız zürafa sayılarını kendi göz zevkinize göre belirleyeceğiniz yani sıklık mesafesini kendiniz ayarlaya bilirsiniz.

Ben bu modelde aralarda 7 tane zürafa kullandım ve 8. zürafada geriye dönüp bir tane pırpır yapıyoruz. Pırpır yapımı için iğne oyası pırpır yapımı konusuna bakabilirsiniz.

Tekrar ipi iğnemizin üzerine alarak pırpırın içinden batıyoruz ve ipimizi iğneye iki kez dolayıp sıkı bir düğümle pırpırın üzerine geçiş yapıyoruz.

Daha sonra aynı zürafa yapımında olduğu gibi normal bir düğüm ile yine aynı deliğin içine olmak şartıyla ipimizi aşağı indiriyoruz şimdi aynı işlemden tekrar yapıcaz. (Aslında bu yaptığımız işlem pırpır yapımı tarifi oluyor )

Kurdeleden Kelebek Yapımı Videolu Anlatım – Kurdele İle Süs Yapımı

Yani yine önce bir tane pırpır sonra pırpırın içinden batıp üzerine geçiş ve yine normal zürafa gibi aşağıya iniş ile sinek kanadı dediğimiz modelden yapıyoruz. Yalnız burada iki tane iki katı sinek kanadı yapıyoruz. Bir nevi yaprak yapıyoruz. Yanına 3 tane zürafa ile ilerliyoruz. Yine sinek kanadı yapacağız buraya da.

Bu aşamada ise 3. Zürafaya geri dönüp içine bir pırpır yapıyoruz. Sonra yine ipimizi pırpırın üstüne getiriyoruz aynı işlemden tekrar yapıp ilk yaptığımız sinek kanadının ikinci yaprağına geçiş yapıyoruz.

Arada kalan köprü gibi geçiş kısmına ise ona zürafa gibi davranıp oraya iki adet iki katlı sinek kanadı yapıyoruz.

Yukarıda kalan ipimizi yine sıkı bir düğüm ile yukarıda kalan ile aşağıya batıyoruz buradaki yarım kalan ikili sinek kanadı modelini tamamlıyoruz.

İğne oyasında sıkı bir düğüm atmak çok önemlidir. Düğüm atmanın incelikleri nelerdir nelere dikkat etmeliyim diyorsanız iğne oyası teknikleri konumuzda düğüm atma tekniğini göstermiştim ona bakınız.

Evet hanımlar sinek kanadı dağ modelimiz hazır şimdi çiçek modelini yapma zamanı. Aslında buraya kadar olan kısımda bir nevi sinek kanadı dağ modelinin yapımını anlatmış olduk.

Kolay iğne oyası yapımı için şimdi çiçekleri yapma zamanı

Buraya kadar olan kısımda iki katlı sinek kanadı modeli ile çiçeğimizin yeşil yapraklarını yapmış olduk. Şimdi ise pırpırlar ile çiçek modelimizi yapalım.

Üst kısımdaki  sağ tarafta olan yaprağımızın içine sıkı bir düğüm yapıyoruz ve bu yaprağın içine 1 tane farklı bir renk iple pırpır yapıyoruz. Yaprağımızın içine ister 5 ister 7 adet pırpır yapıp ilk çiçeğimizi tamamlıyoruz.

Aynı işlemi şimdide alttaki yaprağımızın (2 katlı sinek kanadı ) içine yapıyoruz. Ben 7 tane pırpır tercih ettim çiçeklerin daha dolgun durması için.

Yeni başlayanlar için kolay iğne oyası yapılışı

Evet hanımlar işte modelimiz ortaya çıktı. Yapacak olan arkadaşlara şimdiden kolay gelsin diyorum. Gördüğünüz gibi

Buna benzer yapımı kolay çiçekli iğne oyası modelleri anlatmaya devam edeceğim ki yeni başlayanlar basit ama güzel iğne oyası modelleri öğrenebilsinler.

Bizi takipte kalın. Çünkü iğne oyası modelleri nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız resimlerle detaylı olarak anlatım yapmaya devam edeceğiz. Farklı iğne oyası modelleri ve yapılışı konuları anlatmaya devam edeceğim.

Kendinize iyi bakınız.

Facebook Yorum
10
2.9

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe