Kolay Fıstıklı Lif Modeli

2
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere fıstıklı lif modeli yapımını paylaşacağım. Örgüye yeni başlayanların kolaylıkla yapabileceği bir model. Sadece beyaz renk kullanarak gelin çeyizleri için örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Lif ipi
  • 2,5 tığ

Yapımı

Fıstıklı lif modeli yapımı için 33 zincir çekerek başlayalım. İpi bir kez dolayalım 7. zincirden batalım ve ipi alalım. 3 adet zincir çekelim 4. zincire batalım ve üçlü trabzan yapalım.

Yandaki zincirden batalım önce bir sonra iki sonra iki çıkalım. 1 kez dolayalım önce bir sonra iki sonra iki kerede çıkaralım. 3 zincir daha çekelim. Bir kere dolayalım üç atlayıp diğerine batalım ve üçlü trabzan yapalım.

Başına bir kez alalım iki iki çekelim. Bir kere dolayalım üçlü trabzan yapalım. Bur sırayı bu şekilde tamamlayalım. 4 adet zincir çekelim ikinci boşluktan girelim. 3 tane trabzan yapalım ve delikten geçirelim. İpi dolayalım delikten geçirelim önce bir sonra iki sonra iki kez çıkaralım.

Başına bir kez dolayalım ortadan geçirelim ve arkadan ipi alıp uzatalım. Başına bir dolayalım ipi alıp uzatalım. Bu şekilde toplayalım ve hepsini çekelim. Üzerine bir zincir çekelim. Bu şekilde fıstıkları yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.