Kolay Fıstıklı Hırka Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolay fıstıklı hırka modelinin yapımını paylaşacağım. Hem yelek hem de lif olarak da yapabileceğiniz çok pratik bir örgü modeli. Tığ işi örenler için harika olacak bir örnek.

Malzemeler

  • Bebe yünü ip
  • 3 numara tığ

Yapımı

Fıstıklı hırka modeli yapımı için 30 zincir çekerek başlayalım. Bir sonraki zincire batarak sık iğne yapalım. Bu sırada tüm zincirlere batarak sık iğne yapalım. 3 zincir çekip çevirelim.

İpi alıp zincirlerin dibine bir tane ikili trabzan yapalım. 1 zincir çekelim başına bir kez alalım ve 5. sık iğneye batarak ikili trabzan yapalım. Tekrar aynı yere batıp iki iki çıkalım.

Toplam 4 kez aynı noktaya ikili trabzanı yapalım. 1 zincir çekelim ve 5. sık iğneye batıp ikili trabzan yapalım. Aynı yere batıp iki iki çıkalım. İkinci sırayı da bu şekilde tamamlayalım. 3 adet zincir çekip çevirelim.

Trabzanın üzerine bir trabzan yapalım. Kenar kısmını ikili ikili ayarlayalım. Bir zincir çekelim ve başına bir kez dolayalım. Tek zincirlik araya batarak 4 defa dolayıp fıstık yapalım.

Ardından 4 zincir çekelim. 4 kez sarıp ikinci fıstığı da yapalım. İpi çekelim ve son ilmeği bırakalım. Tekrar ipe dolayıp karşı tarafa geçelim. Üçü birden çıkarıp birleştirelim. Bu sırayı da bu şekilde bitirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.