Kolay File Dantel Modeli Yapımı

153
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere file dantel modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgü modeliyle bluz, runner ve etek gibi elişileri yapabilirsiniz. İster çeyizleriniz için ister günlük hayatta kullanabileceğiniz bir dantel modeli.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

File dantel modeli yapımı için öncelikle 5 zincir çekelim bir kez saralım ve geri dönüp ikili trabzan yapalım. Yanına tekrar ikili trabzan yapalım. Yanına bir tane daha ikili trabzan yapalım. Tepeye bir kez saralım 3.ye batalım. Zincir çekmeden ikili trabzanla yükselelim. 2 zincir çekelim tepeye bir kez saralım üçüncüye batıp ikili trabzan yapalım.

Tepeye bir kez alalım 3. ye batıp ikili trabzan yapalım. Tepeye bir kez alıp yanına bir tane trabzan yapalım. Üç taneye tamamlayalım. 2 zincir çekelim tepeye saralım ve hemen yandaki zincire batalım. İki zincir çekelim üçüncüye batalım. 2 zincir çekelim yandaki zincire batalım. Bu şekilde devam edelim.

Tepeye bir kez alıp yanına bir tane trabzan yapalım. Üç taneye tamamlayalım. Başına bir alalım alttan üçe batalım. 2 zincir çekelim 3. ye batalım. Hiç zincir çekmeden iki tane atlayalım ve batalım. Ardından yükseltelim. 3 trabzanı tekrar tamamlayalım. 2 zincir çekelim yana batalım. İki zincir oluşturalım iki atlayalım ve batalım.

Hiç zincir çekmeden iki tane atlayalım ve batalım. Ardından yükseltelim. 3 trabzanı tekrar tamamlayalım. 2 zincir çekelim yana batalım. İki zincir oluşturalım iki atlayalım ve batalım. Üst sıraya geçelim. 10 zincir çekelim tepeye bir alalım ikili trabzan yapalım.

2 zincir çekelim ve batalım. Kurucuk yapalım. 2 zincir çekip batalım ve kutucuk yapalım. Tekrar 10 zincir oluşturalım ve atlayıp batalım. Ötekilerini içeride bırakalım. İki zincir çekelim ve kutucuklar yapalım. Bu şekilde modeli ilerletelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.