Kolay Dantel Motifi Yapımı

34
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere dantel motifi yapımını paylaşacağım. Bu dantel modelini boyutunu büyüterek de örebilirsiniz. İster sehpa örtüsü olarak ister masa örtüsü olarak kullanabilirsiniz. Bu dantel modelini farklı renklerle de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Tığ
  • Orta kalınlıkta ip
  • Makas

Yapımı

Kolay dantel motifi yapımı için öncelikle 6 zincir çekelim ve kilitleyelim. 8 zincir çekelim tepeye 2 saralım iki iki iki üç seferde çıkalım. 8 zincir çekelim 2 saralım iki iki toplam 3 seferde çıkalım.

3 zincir çekelim 2 saralım iki iki iki üç seferde çıkalım. 8 zincir oluşturalım tepeye iki saralım ve üç seferde çıkalım. 3 zincir çekelim 2 saralım iki iki iki üç seferde çıkalım. 8 zincir oluşturalım tepeye iki saralım ve üç seferde çıkalım.

3 zincir çekelim 2 saralım iki iki iki üç seferde çıkalım. 8 zincir oluşturalım tepeye iki saralım ve üç seferde çıkalım. 3 zincir çekelim 2 saralım iki iki iki üç seferde çıkalım. 8 zincir oluşturalım tepeye iki saralım ve üç seferde çıkalım. 4 tane üç zincirli 4 tane 8 zincirli toplam 8 kutucuk yapalım. 4 zincir çekelim tepeye 2 saralım iki çekelim iki üzerinde bırakalım.

İki sarıp üzerinde bırakalım tek seferde çıkaralım. 5 zincir çekelim ve aşağı inelim. Bu kısmı bitirelim. 9 sık iğne örelim Batalım ve onuncuyu da yapalım. 4 zincir çekelim tepeye 2 saralım en son çekelim İki sararak devam edelim ve tek seferde çıkalım. Bu şekilde dantel modelimizi ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.