Kolay Bebek Patik Yapımı – Tığ İşi Kolay Bebek Patiği Yapılışı Anlatımlı

Resimli Ve Videolu Anlatımla Kolay Bebek Patik Yapımı

Kolay bebek patik yapımı konusuna hoş geldiniz hanımlar. Bugün burada sizlere kolaylıkla örebileceğiniz erkek bebek patik yapımı konusu anlatacağım. Sevgili anneler ve anne adayları. İnsan anne olunca kendi elleri ile çocuğuna bir şeyler yapmak istiyor.

Ona her şeyin en iyisini vermek istiyor elbette. Böyle yeni anneler erkek bebek patikleri nasıl örülür veya kız ise eğer kız bebek patikleri nasıl yapılır gibi araştırmalara giriyorlar.

Bende yeni anne olan veya olacak olanlar için minik paşalarına örebilmeleri için videolu anlatımla kolay bebek patiği yapılışı konusu hazırladım.Kolay bebek patik yapımı anlatımı

10 dakikada örebileceğiniz bu hoş bebek patik modeli ile kolay patik nasıl örülür sorusuna cevap oluruz inşallah. Ve bunun gibi basit patik modelleri ve yapılışı anlatmaya devam edeceğiz ki örgüye yeni başlayanlar için sıkılmadan örebileceği örerken zevk alıp öğrenebileceği modeller olsun.

Daha öncede sizlere tığla bebek patiği nasıl örülür anlatmak için genç kızlarımıza Çeyizlik Patik Yapımı Videolu Anlatım konusu yayınladım.

Ayrıca Tığ İle Örgü Fiyonklu Çocuk Patik Yapımı konusu da çok hoş bir örgü kız bebek patik yapımı konusu.

Neyse konuyu uzatmadan sizlere kolay bebek patiği yapılışı anlatımlı konumuza devam edelim.

Tığ işi kolay bebek patiği yapımı için gerekli malzemeler

 • 3 Numaralı tığ
 • Petrol mavisi ve bej renkli akrilik örgü ipi
 • Makas

Bebeklerimize bu güzel kolay patik yapımı için gerekli tığ örgü teknikleri

 • Zincir çekme
 • İkili trabzan yapımı
 • Yarım trabzan yapımı – Diğer adı Yalancı trabzan – Çaka trabzan.
 • Sık iğne yapımı

Tığ işi kolay bebek patiği yapılışı resimli adım adım anlatım

Tabanımız için bej renkli ipimizi alıyoruz ve on tane zincir çekerek örgümüze başlıyoruz. Tığımıza ip alıyoruz ve geriye doğru ikinci zincire batıyoruz.

Bu battığımız yere yani aynı deliğe 3 kere batarak yalancı trabzan ( Yalancı trabzana yerine göre yarım trabzan, yada çakma trabzan diyenler de oluyor. ) yapıyoruz. Sonra birer tane yalancı trabzan yaparak diğer kenara kadar gidiyoruz.

Sıradaki son zincire geldik.  Şimdi bu örgümüzün baş kısmını dönüp tekrar diğer tarafa geçmek için bu son zincire 6 kere batıyoruz ve yalancı trabzan – yarım trabzan yapıyoruz.

Sonra zincirin alt tarafına geçip buraya her trabzan karşısına paralel olacak şekilde batıp birer tane yalancı trabzan yapıyoruz.

Sırada sonuncu zincire gelince son üç tane trabzan kala, burada her trabzana iki kere batıyoruz ve ikişer tane yalancı trabzan yapıyoruz. Birinci trabzana batıp sırayı birleştiriyoruz, iki tane zincir çekiyoruz ve ikinci sıraya geçiyoruz.

Kızlar bu konumuzda sizlere 40 adet penye ipten çanta modelleri paylaştım bakabilirsiniz.

Bir tane ikili trabzan yapıyoruz ve sonraki iki trabzana ikişer tane ikili trabzan yapıyoruz. İki uç arasını birer tane ikili trabzan yaparak dolduruyoruz.

Ön tarafın dönüş yerine gelince ilk başladığımız yerdeki zincirin hizasındaki altı tane yalancı trabzan yapmaya başladığımız yerden başlayarak bu altı tane yalancı trabzan bitene kadar her trabzan tepesine ikişer kere batıp iki tane ikili trabzan yapıyoruz.

İki kenar arasını birer tane ikili trabzan yaparak dolduruyoruz. Topuk tarafındaki dönüş yerine gelince her trabzan tepesine ikişer kere batıp ikili trabzan yapıyoruz.

Bu sıranın başlangıç zincirine batıp tığımızda iki ilmek varken petrol mavisi ipimizi alıyoruz.

Üçüncü sıra:  Petrol mavisi rengini alıp bu iki tane ilmekten geçiriyoruz ve iki tane zincir çekiyoruz ve bej renkli ipi kesiyoruz makasımızla.

Papatya Aplike Süslemeli Bebek Battaniyesi Yapımı

Şimdi tığla bebek patik yapımı için bebek patiğimizin taban yapımı bitti. Burada bej renkli trabzanların arka tarafındaki yarıya batıyoruz.

Sıra boyunca da yalancı trabzan yaparak tabanımızın etrafını artırma yapmadan dönüyoruz.

103 Adet Örgü Çocuk Hırkaları

Ve en sondaki resim gibi oval şekil oluşuyor. İkinci zincire batıyoruz ve sırayı birleştiriyoruz.

Dördüncü sıra: İki tane zincir çekiyoruz ve trabzanlara artık tam batıyoruz ve dokuz tane yalancı trabzan yapıyoruz. Büzme işlemi yapıyoruz yani: Tığımıza ip alıyoruz sıradaki trabzana batıyoruz ve tığımıza tekrar ip alıyoruz ve sıradaki trabzana batıyoruz.

Tığımızda beş tane ilmek oldu, bu ilmeklerin içinden ipimizi geçiriyoruz. Bu büzme işlemini toplam dokuz kere yapıyoruz.  Nerdeyse büzme işlemini başladığımız yerin karşısına denk gelmekte.

Çocuklar İçin Örgü Baykuş Sırt Çantası Modelleri

Burun kısmı oluşmaya başlıyor. Topuk kısmından patiği ikiye katlayıp kontrolünüzü sağlayabilirisiniz. Yani büzmenin başladığı yer ve bittiği yer karşılıklı gelmekte. Sonra topuğun sonuna kadar yalancı trabzanlarımızı yapıyoruz.

Beşinci sıra: Sırayı birleştiriyoruz ve iki tane zincir çekiyoruz ve 8 tane yalancı trabzan yapıyoruz.

Dikkat: Büzme işlemi yapıyoruz. Yani- tığımıza ip aldık sıradaki tabzana batıyoruz, tığımızdaki üç tane ilmekten sadece iki tanesinden ipimizi geçiriyoruz.

Tığımıza tekrar ip alıyoruz, sıradaki trabzana batıyoruz ve tığımızdaki dört tane ilmeğin sadece iki tanesinden ipimizi geçiriyoruz. Tığımızda üç tane ilmek kaldı ve bu ilmekleri de tığımıza ip alıp bu ilmeklerden geçiriyoruz.

Bunu toplam 9 kere yapıyoruz ve bebek paitğimizin burun kısmını tamamlamış oluyoruz. Sonra dokuz tane yalancı trabzan yapıyoruz ve sıra bitiyor. Sonra sırayı birleştiriyoruz ikinci resimdeki gibi.

Altıncı sıra: Bir tane zincir çekiyoruz ve bu sıraya sadece sık iğne yapıyoruz. Sıra bitince sırayı birleştiriyoruz.

Yedinci sıra: sadece yalancı trabzan yapıyoruz ve sıra bitince birleştiriyoruz.

Şimdi bu petrol mavisi renkten toplam on sıra olacak şekilde örgümüz olması gerek.

Bundan sonraki sıralarda bir sıra sık iğne, bir sıra  yalancı trabzan yapıyoruz. Son sıra 22 tane sık iğne ile bitiyor ve ip rengini değiştiriyoruz. Taban rengini takıyoruz ve bu sırayı da sık iğne yapıyoruz.

Sırayı tamamlayınca birinci sık iğneye batıyoruz sırayı birleştiriyoruz.

Bebe patiğimizi bot gibi görünecek şekilde kıvırıyoruz.

Videolu Anlatımla Kolay Bebek Patik Yapımı

Bu videomuz da yukarıda resimli ve yazılı anlatımını yaptığımız kolay bebek patik modelimizin videolu anlatımını yapacağız.

Kolay bebek patik yapımı anlatımı

Kolay bebek patik yapımı anlatımı

İşte diğer çift terliğimiz de hazır.

Hayırlı olsun yeni patileriniz.

Kolay bebek patik yapımı konumuz burada bitti hanımlar.

Bu konuda bebekle için kolay patik yapımı anlatımlı konu hazırlarken hem yazılı anlatımımızın videosundan da yararlanabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için kolay patik nasıl örülür video anlatımı konun en başında mevcut zaten.

Bir sonraki örgü konumuzda buluşana kadar kendinize iyi bakınız.

Facebook Yorum
1
4

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. hobin dedi ki:

  emeğinize sağlık

  1. Pınar Güler dedi ki:

   Aallah razı olsun

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe