Kolay Bebek Patik Modeli

6.309
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kolay bebek patik modelini paylaşacağım. Bu şiş işi patik modelini yapıp sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Modeli pembe renk yaparak kız bebekleri içinde örgü patik yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • İpinize uygun şiş

Yapımı

Kolay bebek patiği yapımı için öncelikle 41 ilmek atıp çevirelim. Haroşa yapalım. Önden düz arkadan da düz örelim. Son ilmeği şişimize alalım. Bu şekilde kenarı bozulmayacaktır.

Haroşa örmeye devam edelim. Toplam on bir sıra haroşa örelim. Kenarlardan on beş ilmeği kesip on altıncıya işaret takalım. Ortada on bir ilmeği bırakalım.

İlk ilmeği örelim sol şişe geçirelim. On beş ilmeği ördükten sonra ortadaki on bir ilmeği normal haroşa örelim. 12. ilmeği sol şişe geçirip ikili örelim. On sekiz sıra haroşa olana kadar örelim. Ardından kesmeye geçelim. tüm ilmeklerimizi keselim. Modelin yarım artı şekline gelmesi gerekiyor.

Bir ucunu katlayalım ve iğneye geçelim. Bu iki parçayı dıştan alarak karşılıklı gelecek şekilde dikelim. İkici parçayı alalım onu da çapraz bir biçimde dikelim. Alttakini üsttekine dikerek devam edelim.

İkisini de çapraz olarak diktikten sonra alttaki iki parçayı da dıştan alarak dikelim. İçerden düğümü de attıktan sonra bebek patiğimiz tamamlanmış olacaktır. İyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.