Kolay Bardak Altlığı Yapımı

1
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolay bardak altlığı yapımını paylaşacağım. Tığ ile örülen yapımı kolay ve eğlenceli bir supla modeli. Boyutunu büyüterek tabak altlığı olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • İki renk ip
  • 2,5 numara tığ

Yapımı

Bardak altlığı için 10 zincir çekerek başlayalım. İlk zincire batalım çekip kapayalım. 3 zincir çekelim ve başına bir kez dolayalım. Önce bir sonra iki sonra iki seferde çıkalım.

Bir kere dolayalım önce bir sonra iki sonra iki çekip çıkalım. Yuvayı bu şekilde dolduralım. Toplam 24 tane trabzan yapalım. Ve diğer ipe geçelim.5 zincir çekelim ipi bir kez alalım ve trabzanın üzerine batalım.

Önce bir sonra iki sonra iki şeklinde çıkalım. 2 zincir çekelim ipi dolayalım önce bir sonra iki ve sonra iki kez çıkalım. Trabzan atlamadan aynı şekilde devam edelim. Bir üst sıraya geçelim. 4 zincir çekip boşluğa batalım.

Tek zincirlik kısımlara batalım. Boşluğa batalım. 4 zincir çekelim boşluğa batalım. Toplamda 3 kez aynı şekilde yapalım. 5 zincir ekip tersini çevirelim çiçeğin ilk yaprağını bu şekilde yapalım. Sırayı aynı şekilde tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.