Kol ve Yaka Kesimi Yapmadan Yelek Modeli Yapımı

3.898
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kol ve yaka kesimi yapmadan yelek modeli yapımı paylaşaağım. Modeli yeni başlayanlar için yelek modeli yapmak isteyenlerin hemen yapabileceği bir yelek modeli.

Malzemeler

  • Nako saten ip
  • 4 numara şiş
  • 2 numara şiş
  • İğne
  • Makas

Yapılışı

Yelek modeli için ilk olark selanik modeli uygulayacağız. Şişimize 77 ilmek atalım. Sağ şişinize kenar ilmeğini aldıktan sonra sırayla üç ters örgüyü öreceksiniz. Ters örgüler sırasında ipliğin kendinize doğru olmasına dikkat edin.

Sonrasında ipliğinizi arkaya alarak şimdi de bir tane düz örgüyü öreceksiniz.Yalancı selanik örgü modeli çok karışık gözükse de birkaç sıra yaptıktan sonra model kendini ortaya çıkartacaktır. Örnekte dikkate almanız gereken bir diğer konu ise 4 ve 4’ün katları + 1 ilmek ile başlamaktır.

Modelde ilk üç ilmek ters (haroşa) örüldükten sonra sıradaki ilmek düz yapılacaktır. 3 ters 1 düz şeklinde sıra sonuna kadar bu şekilde selanik örgüsüne devam edilecektir. Diğer sıraya geçildiğinde mutlaka her başlangıçta 3 ters ile başlanacak, 1 düz 3 ters ile devam edilecektir.

Modelinizi istediğiniz boyuta getirene kadar bu şekilde devam edeceksiniz. Yeleğin arka sımı için 160 ilmek atalım. Ön ve arka kısımlarda 36 cm selanik örgü 36 cm lastik örgü olacak. Lastik örgüye geçince 2 numara şişi kullanacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.