Kız Çocukları İçin Yelpaze Yelek Modeli Yapımı

5.040
A+
A-

Bu yazımızda sizlere çok sevilen bir modelden bahsedeceğiz. Yelpaze Yelek Örgü Modeli. Bu model genellikle bayan yelek modellerinde sıkça kullanılmaktadır. Bu arada Yelpaze Yelek Örgü Modeli’nin diğer bir adının da 5te 5 örgü modeli olduğunu da belirtelim. Gündelik kullanıma da gayet uygun bir modeldir. Delikli bir yapıysa sahip olması sebebiyle sonbahar, kış ve ilkbahar günlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu modelimiz de diğer birçok örgü yelek modelinde olduğu gibi şiş ile yapılmaktadır. Özellikle bayanlara uygun olduğu için küçük kız çocukları için de uygulayabilirsiniz. Erkek modelleri için pek önermiyoruz. Basit bir model olduğu için yelpaze motifinin aralarına farklı tipte motifler ekleminiz tavsiye ederim.

Yeleğiniz böylelikle daha canlı duracaktır. İşimiz bir Yelek örneği olduğu için de renk konusunda çok açık olmayan ve hafif tonlardaki renkleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Ancak yeleği çocuğunuza yapacaksanız renk seçiminde daha farklı düşünebilirsiniz. Modelimiz sıkı bir yapıda örülmektedir.

Örülmesi biraz zaman alsa da oldukça basit bir modeldir. Eğer örgü örmeyi seviyorsanız ya da örgü işinde yeniyseniz bu yelekle başlamak oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Anlatıma geçmeden önce birkaç küçük tavsiye vereceğim. Yelpaze motifini işledikten sonra istediğiniz ara bir motif daha uygulayabilirsiniz. Bu motifin göz yoruculuğunu ortadan kaldıracaktır. Ama buna rağmen tek başına da kullanılabilir bir motiftir.

Motifimiz 13 ilmek üzerine kurulmaktadır. Daha belirgin olması için bu sayıları arttırabilirsiniz. Bu arada bu modelde sadece tek renk kullanıldığını da belirtelim. Yine bu modelde de 4 numaralı şiş kullanılmaktadır. Ayrıca pamuk ip de tercih edebilirsiniz.

· Motifimiz 13 ilmekten oluşmaktadır ancak bu sayı arttırılabilir 15 ve katları da uygundur.

· İlk sırayı dizdikten sonra 1 düz 2 ters şeklinde devam etmelisiniz.

· Ardından gelen ilk 2 ilmeği kesiyoruz

· Sonra 1 dolayıp 2 tane düz ilmek daha örüyoruz.

· Ardından yine 2 ters daha örüyoruz.

· Devamında ise düz olarak sırayı tamamlıyoruz.

· Bu şekilde devam ederek motifi yapmış oluyoruz.

· Aralarda haraşo bırakmayı da unutmayın.

· Hoşça Kalın!

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.