Kız Çocukları İçin Saç Bantı Modeli

2.013
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere saç bantı yapımı paylaşacağım. Tığ işi ile örgü örneği çok cici örgü modeli sizlerde çok beğeneceksiniz. Örgü modeli yapımında istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas
  • Kurdela
  • Boncuk

Yapımı

Örgü modeli yapımı için 75 adet zincir çekelim 5. batalım önce 1 sonra 2 sonra çektiğimiz trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 3. zincire batarak yan yana 2 adet trabzan yapalım. 2 zincir çekelim Tığın başını alalım 3. zincire batarak yan yana 2 adet trabzan yapalım. 2 zincir çekelim Tığın başını alalım

3. zincire batarak yan yana 2 adet trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim. 1 zincir çekelim çevirelim ilk boşluğa batalım. 1 zincir çekelim çevirelim 2 trabzan arasına batalım 1 defa dolayıp 3 defa da çektiğimiz trabzan yapalım. Toplam da 10 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim sıradaki boşluğa sabitliyelim.

Sıradaki boşluğa batalım toplamada 6 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim sıradaki boşluğa sabitliyelim. Sıradaki boşluğa batalım tığın başını alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim toplamda 6 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim sıradaki boşluğa sabitliyelim. Sıradaki boşluğa batalım toplamada 6 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim sıradaki boşluğa sabitliyelim.

Sıradaki boşluğa batalım tığın başını alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim toplamda 6 adet trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim. Aralarda kurdeleyi geçirelim baş köşeye de taşı dikelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.