Kız Çocukları İçin Jile Yapımı

3.757
A+
A-

Merhaba örgü örmeyi seven hanımlar şimdi sizlere kız çocukları için çok şık jile yapımı modeli paylaşacağım. Şiş ile örgü örmeyi seven hanımların bu modeli kolaylıkla yapabileceğinden eminim. İsterseniz modeli pembe renkle yaparak hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta bebek yünü
  • Angora simli ip
  • 4 numara şiş
  • Makas
  • Patiklik inci

Yapımı

Jile yapımı için 70 ilmek yaparak başlayalım. Arkadan ters önden düz öreceğiz. Ters örerek sıranın sonuna kadar örelim. Çevirip ön tarafa geçelim düz örerek devam edelim. Çevirip arka kısma geçelim ve ters örelim. Tekrar çevirip düz şekilde örerim.

21 cm bu şekilde örerek devam edelim. Etek boyunun bu şekilde olması yeterli olacaktır. 3 numara şişe geçelim. Haroşa şeklinde düz örerek devam edelim. Önden de arkadan da düz örerek sırayı bitirelim. Sıranın sonuna gelince 3 ilmeği keselim. Tekrar düz haroşa örelim kenara gelince son üç ilmeği keselim. Çevirelim haroşayla bitirelim.

Bu sefer iki ilmek keselim. Sıranın sonuna kadar haroşa devam edelim. Ön yüze geçelim ve ilk ilmeği örelim sol şişe takıp ikisini bir örelim. İkinci eksiltmeyi de yapalım. Sonrasında haroşa örerek devam edelim.

Arkasını hiçbir şey yapmadan haroşa devam edelim. Tersini çevirip son eksiltmeyi de yapıp yaka yerlerini tamamlayalım. Ardından istediğiniz boyuta getirene kadar düz haroşa örelim.

İki parça oluşturduktan sonra tersten dikelim. Kenar süslemeleri için tığa geçelim. İncilerin düz gelmesi için ters çevirip örelim. Başına dolamadan batalım ilmeği genişletip 5 sarıp kapatalım.

Bir inciyi sabitleyelim. Bu şekilde fıstık yaparak incileri yerleştirelim. Süslemek için örgüden çiçek de kullanabilirsiniz. Son aksesuarları da ekledikten sonra jilemiz hazır hale gelecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.