Kıvrık Çiçek Yapımı / Videolu Anlatım

3.153
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kıvrık çiçek yapımı paylaşacağım. Modeli istediğiniz patik modellerinde veya harhangi bir örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Örgüleriniz de aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalkınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Kıvrık çiçek yapımı için ilk olarak 5 zincir çekelim ilk zincire batarak halka oluşturalım. 5 zincir çekelim yuvanın içine trabzan yapalım. 3 zincir çekelim aynı yuvaya trabzan yapalım. 5 adet yuva olacak. 3 zincir çekelim yuvaya 1 defada dolayıp 3 defada çıktığımız trabzan yapalım. Tekrar 1 defa dolayıp 3 defada çıktığmız trabzan yapalım.

Toplamda 3 adet trabzan olacak. Tığın başını dolayalım diğer yuvaya önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. Tekrar 1 defa dolayıp 3 defada çıktığmız trabzan yapalım. Toplamda 3 adet trabzan olacak. Tığın başını dolayalım diğer yuvaya önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım.

Tekrar 1 defa dolayıp 3 defada çıktığmız trabzan yapalım. Toplamda 3 adet trabzan olacak. Tığın başını dolayalım diğer yuvaya önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. Bu şekilde bütün yuvaları dolduralım. 3 zincir çekelim aynı yere 3 defada çektiğimiz trabzan yapalım.

Tığın başını alalım tekrar aynı yere 1 trabzn yapılım. Diğer trabzanın tepesine geçelim 3 adet trabzan yapalım. Tekrar sıradaki yuvaya trabzan yapalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. 3 zincir çekelim olduğumuz yere 1 trabzan yapalım. Diğer trabzan tepesine geçelim 2 adet trabza yapalım.

Yani bu sırada her trabzana 2 adert batarak trabzan yapalım. . 3 zincir çekelim olduğumuz yere 1 trabzan yapalım. Diğer trabzan tepesine geçelim 2 adet trabza yapalım. Yani bu sırada her trabzana 2 adet batarak trabzan yapalım. İpimizi kopartalım. Başka renk ip alalım 1 zincir çekelim. Trabzan trepesine sabitliyelim. Kenar oyası yapalım sırayı bitirince ipi kopartalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.