Kıvırcık Kese Lif Modeli Yapımı

402
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kese lif modeli yapımı paylaşacağım. İki parçadan oluşan lif modelimi üzerine süs detaylı ile de renk katmış. Kenar oyası ile de lif modeli yapımı daha süslemiş

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Lif yapımı için 6 adet zincir çekelim. İlk zincire batarak halka oluşturalım. İçine fıstık yapalım kapatalım 2 zincir çekelim 1 fıstık yapalım. Bu şekilde 6 fıstık olana kadar devam edelim. Üst sıraya geçince ilk boşluğa batalım fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım. Sıradaki yuvaya fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım.

Sıradaki yuvaya fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım. Bu şekilde etrafını tamamlayalım. Üst sıraya geçince Sıradaki boşluğa geçelim 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım 1 zincir çekelim diğer yuvaya 1 fıstık yapalım. 2 zincir çekelim sıradaki boşluğa geçelim

1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım 1 zincir çekelim diğer yuvaya 1 fıstık yapalım. Sıradaki boşluğa geçelim 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım 1 zincir çekelim diğer yuvaya 1 fıstık yapalım.

2 zincir çekelim sıradaki boşluğa geçelim 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım 1 zincir çekelim diğer yuvaya 1 fıstık yapalım. Bu şekilde yuvarlak oluşturalım bu parçadan 1 tane daha yapalım. Üzerine de süsleyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.