Kirpikli Üçgen Şal Modeli Yapımı

7
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere kirpikli üçgen şal modelinin yapımını paylaşacağım. Örgüye yeni başlayanların bile kolayca örebileceği kısa sürede biten bir şal modeli. Gelin çeyizlerinde mutlaka bulunan üçgen bir örgü modeli.

Malzemeler

  • 6 numara tığ
  • Simli ip

Yapımı

Kirpikli üçgen şalın yapımı için 6 zincir çekerek başlayalım. İlk zincir başına dolamadan başlayalım. İlmeği alalım ilk tek sonra iki sonra iki çekelim. Aynı yuvaya üç defada çektiğimiz trabzan yapalım.

İki zincir çekip dolayalım. İki trabzan daha yapalım. Aynı yuvaya iki trabzan daha yapalım. 3 tane yuva yapalım. Bir zincir çekelim başına dolamadan batalım. Sıradaki trabzana batalım.

1 zincir çekip ilmeği genişletelim. Aynı yuvaya alttan girip ilmeği alalım. İlmeği alıp zincir çekelim tığda bırakalım. Aynı şekilde alıp genişletelim. Tığda bırakalım. Sıradaki trabzana başına dolamadan batalım.

Zinciri atlayalım trabzana başına dolamadan batalım. Tığa dolayalım. iki zincir çekip trabzan yapalım. Bir dolayıp iki defada çekelim. Üç zincir çekelim ilkine başına dolamadan batalım. İkinciye geçelim başına dolamadan batalım. Bu şekilde artırarak örmeye devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.