Kirpik Örgü Modelinden Üçgen Şal Yapımı / Pratik Anlatım

Kızlar bugün size çok ilginç bir örgü modeli paylaşmak istiyorum. Modelimizin ilginçliği adından kaynaklanıyor. Kirpik örgü modeli daha önce duymuş muydunuz. Zaman geçtikçe eski gelenekler, görenekler, el işleri, sanatçılar değer kazanıyor. Böylesi bir daha gelmez diyoruz. Unutulmaz sanatçıların birçok kişiye ve konuya ilham kaynağı olduğunu bilirsiniz.

İşte kirpik örgü modeline de ilham veren çok sevilen bir kadın sanatçımızın kirpikleri. Hatırladınız sanırım. Türkan Şoray’dan bahsediyorum. Bakışları hülyalı olan bu eşsiz sanatçımızın kirpiklerinden ilham alınarak bir anlamda ölümsüzleştirilmek istenmiş ve örgü modele Türkan Şoray kirpiği adı verilmiş.

Dikdörtgen uzun şallar da örülse de en çok kirpik örgü modeli ile üçgen şal örneği yapımı göze çarpıyor. Yaz aylarında da olsanız gecelerin serinliğine karşı şık bir şal kullanmaya kimse hayır demeyecektir. Bolerolar gibi şallar da çok sık örülen ve kullanılan giysilerdendir.

Böyle bir şal örecekseniz adı ve görüntüsü korkutmasın.Kurallarına göre başlar ve devam ederseniz Türkan Şoray kirpiği örgü modeli yapımı el becerisi olan herkes tarafından başarılacaktır. Bu model şişle örülüyor. Bir uçtan başlayıp artırmalarla üçgen şekli elde ediliyor mantık olarak. Kızınız varsa örüp bir kenara kaldırın.

Zaman geçtikçe değerinden kaybetmeyecektir. Bu model ile sadece üçgen örgü şal yapılmıyor. Tek renk ince iplerle dantel gibi görünen kirpik örgü modeli kazaklar da örülebiliyor. Yaşlıca yakınlarınız varsa sorun, onlar çok iyi bilirler, belki kendileri de kullanmışlardır. Ne örerseniz örün kirpik örgü yapımı için de her işte olduğu gibi biraz dikkat gerekecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.