Kır Çiçeği Oya Modeli Yapımı

6.850
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kır çiçeği oya modeli yapımı paylaşacağım. Tığ işi oya modeli yapımı isterseniz renkleri farklı şekilde kullanabilirsiniz. İsterseniz çeyizlik oya modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 adet oya ip
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapımı

Sarı rengi alalım 8 adet zincir çekelim. Yuva oluşturalım 6 adet zincir çekelim başına 1 alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 3 zincir çekelim başına 1 alalım yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 3 zincir çekelim başına 1 alalım yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 3 zincir çekelim başına 1 alalım yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 3 zincir çekelim başına 1 alalım yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım.

3 zincir çekelim başına 1 alalım yuvaya girelim bu şekilde 8 tane yuva olacak. Beyaz ipe geçelim ilk yuvaya girelim ipi sabitliyelim. 4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. 4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. 4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım dönelim ilk yuvaya girip kapatalım. 4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım.

4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım çevirelim. ilk yuvaya girelim ipi sabitliyelim. 4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. 4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. 4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım dönelim ilk yuvaya girip kapatalım. 4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. 4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım çevirelim. İlk yuvaya girelim ipi sabitliyelim. 4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım.

4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. 4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım dönelim ilk yuvaya girip kapatalım. 4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. 4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım çevirelim. Bu şekilde çiçeği tamamladıktan sonra yazmamızın etrafına tığ battılarına birleştirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.