Kilim Desenli Lif Modeli Yapımı

2.499
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere lif modeli yapımı ile karşınızdayım. Daha öncede lif modeli olarak kare lif modeli paylaşımı yaptık yuvarlak lif modeli paylaşımı yaptık bu seferde renk uyumu harika bir model yapımı anlatacağım. Sizler de istediğiniz renkler de yapabilirsiniz lif modelini.

Malzemeler

  • 3 adet farklı renklerde ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Lif modeli için 3 zincir çekelim ikinci zincire batarak fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık daha yapalım kapatalım 1 fıstık daha yapalım kapatmadan ilk fıstığa batarak kapatalım. 2 zincir çekelim ipi kopartalım. Kırmızı ipi alalım ilmeği genişletelim 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatalım.

1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık daha yapalım kapatmadan ilkinin dibine 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatmadan karşı yuvaya geçelim 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim

Tepeye 1 fıstık daha yapalım kapatmadan ilkinin dibine 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatmadan karşı yuvaya geçelim 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık daha yapalım kapatmadan ilkinin dibine

1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatmadan karşı yuvaya geçelim 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. Bu şekilde lif modelini büyültelim. Her sırada renk değişimi yapmayı unutmayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.