Kese Lif Yapımı Videolu Anlatım – Çeyizlik Lif Modelleri Ve Yapılışı

392
A+
A-

  Genç Kızlarımıza Çeyizlik Kese Lif Yapımı

Arkadaşlar bugün size böyle kese lif yapımı göstereceğim. sizlere sık sık örgü lif yapımı konuları paylaşmaya devam ediyorum. Amacım sizlere en güzel çeyizlik lif modelleri ve yapılışları paylaşarak lif örmeye yeni başlayan hanımlar için değişik lif yapımı örnekleri toplamak. Çünkü bir çok farklı lif yapılışı çalışmaları var ama ben en güzel lif örnekleri toplamaya ve mümkün olduğunca çok güzel lif örnekleri ve yapılışı arşivi biriktirmeye çalışıyorum.

Kese lif yapımı videolu anlatım
Kese lif yapımı videolu anlatım

Çok hoş bir model çok istek alıyordu. Özellikle genç kızlarımız çeyizleri için çok istiyorlardı bu modeli. İnşallah o da beğenir siz de beğenirsiniz ve benimle birlikte yaparsınız. Kullanışlı bir model arkadaşlar. Böyle içine sabun kırıklarını koyabilirsiniz. Veya elinizi içine sokabilirsiniz.

Üzerini yine lifi ipi ile yaptığım çok şirin çiçek motifleri ile süsledim. Hem işinize yarayacak çok kullanışlı bir keseli lif oldu hemde çeyizlerde çok süslü bir çeyizlik örgü lif modeli oldu.

Yakalı Lif Yapımı Videolu Anlatım

Evet nasıl yaptım onu anlatayım böyle renk olarak pembe mi desem bilemedim, gül kurusu mu desem bilemedim ikisini karışımı bir renk. Biliyorsunuz örgü lif yapımında fıstık örgü kullanıyoruz bende bunda 15 fıstık üzerine başladım.

Ben örgüde eli normal biriyim yani sıkı örmem ondan dolayı ben 15 fıstık üzerine başladım. Eğer siz benim elim çok sıkı diyenler iseniz sıraya 16 fıstık başlasın. 5 sıra devam ettim ben. Önce renkli iple başladım. Renkli ip ile yandan 15 fıstık üzerine yandan başladım. 5 sıra devam ettim.

Kese lif yapımı videolu anlatım
Yaptığımız çiçek motifi ni kes elif modelimize ekleyerek onu süslüyoruz.

Dediğin gibi eli sık olanlar 16 fıstık başlayıp 6 sıra devam etsinler. Ben ondan sonra beyaza geçtim beyaz devam ettim. Sonra ağız kısmını yaptım arkadaşlar. Arkası için aynısından bir tane daha yaptım ve etrafını beyaz ipimle geçtim ve yaptığım çiçek motiflerini ekledim.

Çok Şirin Bal Peteği Lif Yapımı Açıklamalı

Şimdi beğendiyseniz beraber yapalım inşallah. Evet hadi bakalım başlıyoruz.

Hanımlar Çeyiz için keseli lif nasıl yapılır detaylıca anlatıldığı bu videoyu sizlerle seve seve paylaşıyorum umarım size faydalı olur.

Çeyizlik Kese Lif Yapımı

Kızlar umarım bu keseli lif yapımı konumuzu beğenirsiniz. Ben beğeneceğinizi umuyorum. Beğenenler lütfen konu sonun ayorum bırakabilir mi ?

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe