Kemerli Patik Yapımı

6.345
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi kemerli patik yapımını paylaşacağım. Modeli isterseniz her sırada farklı renk kullanabilirsiniz. Farklı örgü modelleriyle de patiği süsleyebilirsiniz.

Malzemeler

  • İki renk patiklik ip
  • 2 numara uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Patik yapımı için ilk olarak sihirli halka yapalım içine 19 adet trabzan yapalım. 15 sıra 2 li trabzan yapalım. Daha sonra 16 adet trabzan yapalım 8 tanesini de sık iğne yapalım.Tekrar 15 sıra 2 li trabzan yapalım. Daha sonra alt ve arka kısmı dikelim kemeri de yapalım.

Çiçek için Halkanın içine toplamda 19 adet trabzan yapalım. Üst kısma geçince 5 adet zincir çekelim tığın başını 3 defada dolayalım 2 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım. Aynı yere batalım.

1 zincir çekelim yaptığımız trabzanın etrafına dolayarak 10 lu fıstık yapalım kapatalım. 5 adet zincir çekelim. Aynı yere batalım yan yana 3 adet sık iğne yapalım.5 adet zincir çekelim tığın başını 3 defada dolayalım 2 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım. Aynı yere batalım.

1 zincir çekelim yaptığımız trabzanın etrafına dolayarak 10 lu fıstık yapalım kapatalım. 5 adet zincir çekelim. Aynı yere batalım yan yana 3 adet sık iğne yapalım.Bu şekilde etrafını yapalım.

Daha sonra zincir kısmına 6 adet sık iğne yapalım tepesine 1 sık iğne 4 zincir çekelim aynı yere tekrar batalım yan kısma 6 adet sık iğne yapalım Yandaki dilime geçelim.

6 adet sık iğne yapalım tepesine 1 sık iğne 4 zincir çekelim aynı yere tekrar batalım yan kısma 6 adet sık iğne yapalım Bu şekilde dilimleri tamamlayalım. Çiçeği de yan kısma dikip patiğimizi tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.