Kemerli Bebek Patik Modeli Yapımı

4.573
A+
A-

Herkese merhaba örgü örmeyi seven hanımlar. Bugün sizlere kemerli bebek patik modeli yapımı paylaşacağım. Modeli iseterseniz mavi renkte yaparak erkek patiği olarak da yapabilirsiniz. İsterseniz ebruli iplerden de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • Şiş
  • İğne
  • Makas

Yapılışı

Kemerli patik yapımı için şişimize 45 adet ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

Tekrar İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. Tekrar İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. Bu şekilde 9 sıra ters örgü olarak örelim.18 ilmeği ayırıp işaret koyalım diğer kenardan da 18 ilmeği ayıralım işaret atalım. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

Orta tarafa gelince 1 ters 1 düz olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği öremeden alalım Ters ilmeği ters ilmek olarak örelim sıradaki düz ilmeği bir alt kısmına batarak düz olarak örelim. Ters ilmeği ters ilmek olarak örelim sıradaki düz ilmeği bir alt kısmına batarak düz olarak örelim. Ters ilmeği ters ilmek olarak örelim sıradaki düz ilmeği bir alt kısmına batarak düz olarak örelim.

Tekrar Ters ilmeği ters ilmek olarak örelim sıradaki düz ilmeği bir alt kısmına batarak düz olarak örelim. Ters ilmeği ters ilmek olarak örelim sıradaki düz ilmeği bir alt kısmına batarak düz olarak örelim. Ters ilmeği ters ilmek olarak örelim sıradaki düz ilmeği bir alt kısmına batarak düz olarak örelim. Bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.