Keçe Tabanlı Sandalet Modeli Yapımı

3.737
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere sandalet modeli ile karşınızdayız. Keçe taban kullanılarak yapılan örgü modeli gelin çeyizine yakışan bir model. Taban sevmeyen alt kısma da örgü uygulayarak patik modeli olarak da kullanabilirler.

Malzemeler

  • Keçe taban
  • Patiklik ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Keçe tabanlı sandalet yapımı için ilk olarak tabandaki deliklere 3 defa batarak etrafını geçelim Sadece burun kısmına gelince 4 kez batalım. Topuk ortasındaki deliğe de 4 kez batalım. 1 zincir çekelim her sık iğne sık iğne yaparak geçelim. Bu şekilde sıramızı tamamlayalım. 3 zincir çekelim diğer ipe geçelim. 1 zincir çekelim sıradaki sık iğne batalım. Yan yana 4 adet trabzan olacak.

2 zincir çekelim 2 sık iğne sıradaki trabzana geçelim yan yana 4 adet trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 2 sık iğne yandaki trabzana geçerek 4 adet trabzan yapalım. Yeşil ipe geçelim 5 zincir çekelim alt kısımda batmadığım sık iğneye trabzan yapalım 2 zincir çekelim yandakne 1 trabzan yapalım.

3 zincir çekelim alt kısımda batmadığım sık iğneye trabzan yapalım 2 zincir çekelim yandakne 1 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim alt kısımda batmadığım sık iğneye trabzan yapalım 2 zincir çekelim yandakne 1 trabzan yapalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. 2 zincir çekelim diğer ipe geçelim öndeki yeşille yaptığımız v şekline batarak bayazla beraber trabzan yapalım. İçine 4 adet trabzan yapalım.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.