Kaz Ayağı Kare Lif Modeli

4
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kaz ayağı kare lif modeli yapımını anlatacağım. Bu lif modelinin yapımı için 2 farklı renk kullanılmıştır sizler de istediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Herkesin kolayca örebileceği bir örgü modeli.

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Lif modeli yapımı için 3 adet zincir çekelim. İkinci zincire batarak 1 fıstık yapalım 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım. Tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. Tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım.

Tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. Bu şekilde 19 adet fıstık yapalım. Tekrar tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. Tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. Tığın başını alalım tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. Tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya

1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar aynı mantıkla gelelim. 1 zincir çekelim 1 tane fıstık yapalım kapatalım. Tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım. Tepeye 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık daha yapalım ikisini birden kapatalım.

Bu şekilde 8 sıra olana kadar devam edelim tam kare şekli olacak. İpi kopartalım diğer iple 1 zincir çekelim kenara fıstık tepesine sabitleyelim. 1 fıstık yapalı kapatalım tepeye 1 tane fıstık daha yapalım karşıya 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım kutu tekniği ile modele başladık o şekilde de devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.