Kaz Ayağı Ekose Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere kaz ayağı ekose modeli yapımını paylaşacağım. Hırka modellerinde kullanabileceğiniz kolay bir örgü. Her çeşit elişide örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Ekose örgü modeli için öncelikle zincirleri oluşturalım. Zincirlerin üstüne bir sıra sık iğne geçelim. Ardından diğer renge geçelim. Arkaya geçelim birinciye batalım ve sık iğne yapalım.

Alttaki zincire inelim ve sık iğne yapalım. Yaptığımız sık iğnenin hizasındakini boş bırakalım. Yanına atlayalım bir zincir çekelim yanına batalım. Aşağı zincire inelim yanına yine bir sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim bir atlayalım.

Takip eden sık iğnenin altındaki zincire inelim. Yana batalım bir zincir çekelim ve atlayalım. Yanına atlayalım bir zincir çekelim yanına batalım. Aşağı zincire inelim yanına yine bir sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim bir atlayalım. Takip eden sık iğnenin altındaki zincire inelim.

Yana batalım bir zincir çekelim ve atlayalım. Sıra aralarında hep 1 zincir çekelim. Dibinden başlayarak bir zincir çekelim. Tüm sırayı başa kadar sık iğneyle geçelim. Sadece tepelerine batalım. Modeli yapmaya bir üst sırada başlayalım. Sarı ipe geçelim ve çevirelim.

1 zincir çekelim sık iğneyle devam edelim. Direkt batıp modeli kurmaya başlayalım hemen yanına sık iğneyle kilitleyelim. Atlayalım. Zincir çektiğimiz yerin altındaki yere batalım ve sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim bir atlayalım ikisinin ortasına inelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.