Kavanozdan Geri Dönüşüm

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kavanozdan geri dönüşüm yapımını paylaşacağım. Eski ve kullanmadığınız kavanozları bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Ev aksesuarı olarak yaparsanız da hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • Kavonozlar
  • Akrilik boya
  • Selülozik sprey boyası
  • Fırça
  • Süsler

Yapımı

İlk kavanozun yapımı için öncelikle fırça yardımı ile tutkal sürerek başlayalım. Tutkal sürdüğümüz yerin üzerine örgü modelini yerleştirelim ve üstünden tekrar tutkalla geçerek sabitleyelim. Kavanozun etrafına örgü modellerini yapıştıralım. Kuruduktan sonra akrilik boya ile kavanozun boşta kalan kısımlarını sünger yardımıyla boyayalım. Ardından farklı renkte boyayla desenli kısımları boyayalım. Kavanozun ağız kısmını silikon tabanca ile şeritle saralım.

İkinci kavanoz görünümü için ağız kısmına ipi bağlayalım ve keselim. Aldığımız iki kat ipi üstteki ipin içinden geçirelim. 5 ipi sarkıtalım çapraz gelecek şekilde yanlardaki iplerle birlikte birbirine bağlayalım. Alt kısma kadar ipleri birbirine bağlayalım. Çıkan ipleri kesip birleştirelim. Tığ ile aynı renkte uzun bir şerit örelim. Kavanoz kapağını bu şerit ile kaplayalım ve üstüne silikon tabanca ile halkayı yapışıtıralım.

Kavanozdan kumbara yapımı için kavanozun ön yüzünü bantlarla kaplayalım. Mor akrilik boya ile kavanozun tamamını boyayalım. Kuruduktan sonra bantları çıkaralım ve silikon tabanca ile boncukları yapıştıralım. Kavanozun içerisine resmi yerleştirelim. Ve kavanozun ağız kısmını hasır iple bağlayalım. İpin ucuna boncuklar takalım. Kapağını da mor akrilik boya ile boyayalım. Kapağın ortasına kumbara için delik açalım.

Kavanozun etrafına silikon tabanca yardımıyla taşları yapıştıralım. Sprey boyayı taşların üstüne sıkalım. Kavanozun içine sünger yerleştirelim ve taşan kısımları keselim. Kozalağı süngerin üstüne yapıştıralım. Boşta kalan kısımları da aynı şekilde taşlarla kapatalım. Parlak bir görünüm elde etmek için selülozik boyayı kozalak ve taşların üstüne sıkalım. Kavanozun ağız kısmına tülü saralım.

Kavanozun üstüne uzun ince olacak şekilde silikon yapıştırıcıyı sıkalım. Üstüne çubukları yerleştirelim. Kavanozun etrafını çubuklarla dolduralım. Kavanozun ağız kısmına iki sıra boyunca beyaz boncukları yapıştıralım ve önüne de örgü motifini sabitleyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.