Kavanoz Kapaklarını Değerlendir / Kendin Yap

Merhaba hanımlar bugün sizlere kullanılmayan kavanoz kapaklarını nasıl değerlendirebileceğinizi paylaşacağım. Kısa sürede tamamlayabileceğiniz harika bir kendin yap projesi.

Malzemeler

  • Kavanoz kapakları
  • Süs çiçek
  • İp
  • Silikon Tabanca
  • Keçe, eva kağıdı

Yapımı

İlk kendin yap görünümü için kavanoz kapağının etrrafına silikon tabanca ile uzun çubuklar yapıştıralım. Üst kısmına da diğer kavanoz kapağını yapıştıralım. Sprey boya ile boyayalım. Süslemek için küçük yapay çiçekler kullanalım. Çiçekleri çubukların etrafına saralım. Ardından alt kapağın içine küçük taşlar yapıştıralım orta kısmı boş bırakalım. Boş bıraktığımız yere mumu koyalım. Kavanoz kapağının üst kısmına da aynı çiçeklerden yapıştıralım.

Kapağın üzerine silikon yapıştırıcı sıkalım ve keçe kağıdıyla kaplayalım. Alta doğru kıvırarak yapıştıralım ve fazlalıkları keselim. Toplam 8 kapak için aynısını yapalım. Kapakları baklava dilimi şekline getirip birbirine yapıştıralım. Kartonun üzerine alıp şeklini çizelim ve o parçayı keselim. Kestiğimiz parçayı da keçe kağıdı ile kaplayalım. Kapakları kartona yapıştıralım ve kartonun gözüken yerlerine iki kat ipi yapıştıralım. Arkasına asmak için askı yapalım ve iyice sabitleyelim. Kapakların yanlarını çiçeklerle süsleyelim.

Yuvarlak şekilde bir kumaş keselim ve etrafını dikip sıkılaştıralım için elyaf dolduralım ve dikelim. Altta boş kalan kısıma da silikon tabancayla kavanoz kapağını yapıştıralım. Kapağın üzerine de aynı kumaştan yapıştıralım. Yan kısıma dantel saralım ve askı yapalım. Yanlarını süslemek için yine çiçekler kullanalım. Bu şekilde iğnelik tamamlanmış olacaktır.

Küçük kapakların etrafını örtüyle kaplayalım ve içe doğru kıvıralım. 7 kapağı da aynı şekilde kaplayalım ve eva kağıdının üzerine yapıştıralım. Kağıdın fazla yerlerini keselim. Etrafını beyaz iple saralım ve tencere altlığını oluşturalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.