Katlı Çiçekli Motif Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi motif yapımı paylaşacağım. Motif yapımı için evde kalan arta ipleri değerlendirebilirsiniz. Kat kat olarak yapılan çiçek örgü battaniye modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta farklı renkler de ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Tığ işi örgü modeli yapımı için ilk olarak sihirli halka yapalım. 3 zincir çekelim yuvaya trabzan yapalım. 1 defa dolaypı 2 defada çektiğimiz trabzan yapalım. Bu şekilde 16 adet trabzan yapalım. 2 zincir çekelim ipi kopartalım. Diğer ipe geçelim 1 zincir çekelim trabzan tepesine sabitliyelim. Toplamda aynı yere 4 adet trabzan yapalım tığ ilmekten çıkaralım ilk trabzan tepesine batıp bıraktığımız ilmeği arasından geçirelim.

2 zincir çekelim tığın başını alalım 1 değil 2. trabzan tepesine trabzan yapalım. Toplamda aynı yere 4 adet trabzan yapalım tığ ilmekten çıkaralım ilk trabzan tepesine batıp bıraktığımız ilmeği arasından geçirelim. 2 zincir çekelim tığın başını alalım 1 değil 2. trabzan tepesine trabzan yapalım.

Toplamda aynı yere 4 adet trabzan yapalım tığ ilmekten çıkaralım ilk trabzan tepesine batıp bıraktığımız ilmeği arasından geçirelim. 2 zincir çekelim tığın başını alalım 1 değil 2. trabzan tepesine trabzan yapalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım ipi kopartalım. Diğer iple 1 zincir çekelim sabitliyelim. Zincir yuvasına 5 adet trabzan yapalım diğer zincir çekelim sabitliyelim. Zincir olan yuvasına 5 adet trabzan yapalım diğer bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.