Kare Örgüden İki Şişle Patik Yapımı

3.832
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere kare örgüden iki şişle patik yapımını paylaşacağım. Aksesuarlarla süsleyebileceğiniz çok hoş bir patik modeli. İsterseniz kare kısmı katlamadan da örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Kare örgüden patik yapımı için ilk olarak şişimize 48 ilmek atalım ilk ilmeği örmeden alalım geri kalan bütün ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olara örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olarak örelim.

İlk örmeden alalım geri kalan bütün ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olara örelim çevirelim. ilk ilmeği örmeden alalım geri kalan bütün ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olara örelim çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım geri kalan bütün ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olara örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım geri kalan bütün ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olara örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım geri kalan bütün ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeğide düz örgü olara örelim çevirelim.

Bu şekilde 4 sıra da renk değişimi yapalım mor ipimizle de renk geçişi yapalım kremlede aynı şekilde yapalım. Daha sonra ön kısmın başlangıç ve bitiş yerinden 1 er ilmek eksiltelim. Toplamda 22 işmek olana kadar sadece ön kısımdan eksiltmeye devam edelim. Daha sonra da bütün ilmekleri keselim dikme işlemini de yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.