Karanfil İğne Oyası Modelleri – En Güzel Karanfil Oya Örnekleri

195
A+
A-

Merhaba zevkli ve becerikli hanımlar bugün sizlere karanfil iğne oyası modelleri göstermek istiyorum. Sizler için derlediğim değişik iğne oyası karanfil oyası örnekleri çok hoşunuza gidecek. 

Karanfil çiçeği yapısı gereği hem çok renkli hemde narin bir çiçektir. Çok süslü ve renkli olduğu için karanfil oyası genç kızların çeyizlerinde yazma kenarı olarak, iğne oyası namaz örtüsü modelleri olarak yerini alır. 

Karanfil iğne oyası modelleri

Becerikli hanımlar dedim yazımın girişinde çünkü insan böyle çeşit çeşit iğne oyası modelleri görünce bunu ilk yapan akıl eden modeli ortaya çıkaran o yetenekli hanımlara imreniyor. Bir yetenekli hanım bu bir modeli çıkartıyor sonrada elden ele dilden dile hanımlar arasında genç kızlar arasında nesilden nesile ulaşıyor bu model.

İğne Oyası Çarkıfelek Modelleri

İğne oyası ile yapılan modeller çoğunlukla hep çiçekler. Doğada gerçekte var olan çiçek ve bitkileri iğne oyası ile modellemişler. Örgü işinde hayvan çeşitleri modellenirken iğne oyası yaparken çoğunlukla çiçek türleri tasarlanmış. Ve bazı durumları ifade eden motifler, ve kelebek gibi küçük hayvanlar modellenmiştir.

Demiştik ki yetenekli hanımlar iğne oyası işinde o kadar uzman olmuş ki artık bir tarife bir reçeteye ihtiyaç duymadan gördükleri şeyi bir iğne ve bir iplikle modelleyebiliyorlar.

Karanfil iğne oyası modelleri

Sizlere buradan bu sitede hem örgü konuları hemde iğne oyası konuları anlatıyorum. Birde ahşap boyama ve ahşap oyma gibi konularda anlattım. Ama iğne oyası ve örgü işlerinin şöyle bir muhteşemliği var. Sahip olduğunuz şey düz bir ip ve iğne şiş gibi metaryaller. Bunlar ile siz binlerce çeşit ürün tasarlayabiliyorsunuz.

İğne oyası öğrenmek istiyorsanız daha önce geniş kapsamlı olarak hazırlamış olduğum iğne oyası öğreniyorum adlı konuma mutlaka bakınız.

İşte bunlardan biri de karanfil oyası modelleri olacak. Eskiden elden ele dilden dile çeyizler paylaşılarak bu güzelim el işleri yayılıyordu. artık Hobi İşleri sayesinde sizlere en güzel ve en çeşitli iğne oyası örnekleri aktarmaya çalışıyorum.

Bu iğne oyası karanfil modelleri sizinde hoşunuza gider diye umuyorum. Beğendiğiniz modeller olursa lütfen konu sonuna yorum yazarak görüşlerinizi bize bildiriniz.

Karanfil iğne oyası modelleri resimli galerimiz.

Facebook Yorum
2
4

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe