Kar Tanesi Lif Modeli Yapımı

5.778
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kar tanesi lif modeli yapımını paylaşacağım. Kolayca yapabileceğiniz bir lif modeli. ünlük hayatta kullanabileceğiniz bir örgü.

Malzemeler

  • 2 numara tığ
  • 2 renk ip
  • Makas

Yapımı

Lif yapımı için beyaz iple 7 zincir oluşturalım. 2. zincire sık iğneyle geçiş yapıp kapatalım. Oluşan halkasının içine 6 tane fıstık yapalım. Aralarda bir zincir çekelim. 2 zincir çekelim ilk fıstığın tepesine geçelim. Tepelerine fıstık dolduralım. Ara noktalarına da mavi iple fıstık oluşturalım.

1 zincir çekelim. Mavi iple ara noktaya bir fıstık yapalım ve kapatalım. Beyaz iple tekrardan ortadaki yıldızlara fıstık oluşturmaya devam edelim. Tepe noktalarına beyaz iple fıstık oluşturalım. Mavi iple fıstık arasına 4 kez dolayarak fıstık oluşturalım. Beyaz ipi yukarı alalım tekrar beyaz fıstığın tepesine beyaz fıstık yapalım.

Tekrar mavi ipi yukarı alıp mavi iple ara noktaya fıstık yapıp kapatalım. Tepe noktalarına beyaz iple fıstık oluşturalım. Mavi iple fıstık arasına 4 kez dolayarak fıstık oluşturalım.

Beyaz ipi yukarı alalım tekrar beyaz fıstığın tepesine beyaz fıstık yapalım. Tekrar mavi ipi yukarı alıp mavi iple ara noktaya fıstık yapıp kapatalım. Beyaz ipi yukarı alıp ilk fıstığın tepesine geçelim. Beyaz fıstığın tepesine beyaz dolduralım.

Beyaz iple fıstık tepesine dörtlü dolgulu fıstık oluşturalım. Bu şekilde devam edelim. Ara noktasına bir tane fıstık yapalım. Bir fıstık daha oluşturalım. Mavi iple ara noktaya tekrardan fıstık yapalım.

Beyaz ipi yukarı alalım ara noktaya fıstık yapalım. Bu şekilde artırma yapmaya geçelim. Bu şekilde devam edelim arından sadece mavi iple fıstık yapalım. 7 parça hazırlayalım ve birleştirelim. Bu şekilde lifimiz tamamlanmış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.