Kalpli Örgü Modeli Yapımı

5.140
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere kalpli örgü modeli yapımı paylaşacağım. Bu örgü modelini yeleklerde kullanabilirsiniz. Farklı renkler kullanarak da yeni bir görünüm elde edebilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 2 mm tığ
  • Makas

Yapımı

Kalpli örgü modeli yapımı için öncelikle zincir çekelim. 9 zincir çekelim 7.ye sık iğneyle batıp kapatalım. Yanına bir sık iğne daha yapıp. Toplamda 3 sık iğne oluşturalım. 9. zincir çekelim yedinciye sık iğne ile batıp kapatalım. Yanına 2 sık iğne daha yapalım.

9 zincir çekelim yedinciye batıp geri dönelim. Bir zincir çekip çevirelim ve bir zemin oluşturalım. Ortaya sık iğneyle batalım tepeye bir kez alalım ve 11 tane ikili trabzan yapalım. Daha sonra 3 sık iğnenin ortasına batıp sık iğneyle batalım. Tekrar içerisine ikili trabzan yapalım. 11 tane yapıp ortaya batalım ve sabitleyelim.

Bir tane daha bu şekilde yapalım. Tekrar 11 tane trabzanı oluşturalım. Sık iğneyle bağlayıp kapatalım. 9 tane zincir çekelim ve çevirelim. 5.ye sık iğne ile batalım ve kapatalım. Hemen yanına sık iğneyle batıp kapatalım. 0 tane zincir oluşturalım.

5.ye batalım hemen yanına sık iğneyle batalım. 3 tane sık iğne yapalım. 9 zincir çekelim. 5. ye batalım ve sık iğneleri yapalım. 5 tane zincir çekelim iki kez saralım köşeye gelip iki iki yükseltelim. Arkasını çevirelim. 3 zincir çekelim arkaya çevirelim. Bir ikili trabzan daha yapalım. 3 zincir çekelim. Sık iğnenin tepesine batalım ve iki iki çıkaralım.

3 zincir çekeli,m tepeye bir alalım. 9 zincir çekelim 3 bir tarafta 3 bir tarafta kalacak şekilde ayarlayalım. İkili trabzan yapalım. hemen yanına ikili trabzan yapalım. 3 zincir çekelim iki kez saralım sık iğnenin tepesine üçlü trabzanı yapalım.

3 seferde çıkaralım ama iki kez çıkaralım. 3 zincir çekelim iki kez dolayalım ve 3 zincir çekelim tepeye bir alalım. İkili trabzan yapalım. Bu şekilde modelimizi ilerletelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.