Kalpli Lif Modeli

2
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere kalpli lif modeli yapımını paylaşacağım. Bu lif modeli iki renkten yapılmıştır isterseniz tek renk yaparak daha sade bir görünüm elde edebilirsiniz. Gelin çeyizleri için de örebileceğiniz kolay bir örgü modeli.

Malzemeler

  • Lif ipi
  • 2 numara tığ

Yapımı

Kalpli lif modeli yapımı için ilk olarak üç zincir çekelim ortadaki zincire üçlü fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye bir fıstık daha yapıp kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye batıp bir fıstık yapalım ve kapatalım. Bir adet zincir çekelim tepesine fıstık yapalım. Toplam 9 tane fıstık yapalım.

İlmeği genişletelim tepeye bir tane daha yapalım. Bir atlayıp bir tane daha yapalım. Keselim ve kapatalım. 1 zincir çekelim aynı kısma bir tane daha yapalım. Sıradaki fıstık arasına girelim ve kapatalım. Bir zincir çekelim fıstık yapalım. 1 zincir çekelim aynı yere bir fıstık daha yapalım.

Sıradaki fıstık arasına girelim bir fıstık daha yapalım ve kapatalım. Bu şekilde devam edelim. Eksilttiğimiz kısımdan 4 sıra olana kadar ilerleyelim. Kenar kısmı için 1 zincir çekelim ve köşe kısmına batalım. 4 zincir çekelim ve tepeye sabitleyelim. 4 zincir çekip tepeye sabitleyelim. 4 zincir çekip kapatalım. 1 zincir çekip fıstık arasına girelim ve bir fıstık daha yapalım.

4 zincir çekelim tepeye kapatalım. 4 zincir çekelim tepeye girip kapatalım. 4 zincir çekelim tepeye batalım kapatalım. 4 zincir çekelim ve tekrar tepeye batalım. Bu şekilde pimpirikleri yapalım. Arada bir zincir çekip fıstık arasına girip bir fıstık yapalım ve kapatalım.

4 zincir çekelim ve tepeye sabitleyelim. 4 zincir çekip tepeye sabitleyelim. 4 zincir çekip kapatalım. 1 zincir çekip fıstık arasına girelim ve bir fıstık daha yapalım. 4 zincir çekelim tepeye kapatalım.4 zincir çekelim tepeye kapatalım. 4 zincir çekelim tepeye girip kapatalım.

4 zincir çekelim tepeye batalım kapatalım. 4 zincir çekelim ve tekrar tepeye batalım. Bu şekilde pimpirikleri yapalım. Arada bir zincir çekip fıstık arasına girip bir fıstık yapalım ve kapatalım. 4 zincir çekelim ve tepeye sabitleyelim. 4 zincir çekip tepeye sabitleyelim. 4 zincir çekip kapatalım. 1 zincir çekip fıstık arasına girelim ve bir fıstık daha yapalım. 4 zincir çekelim tepeye kapatalım. Bu şekilde tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.