Kalpli Desenli Bebek Battaniye Modeli Yapımı

255
A+
A-

Merhaba hanımlar kalpli desenli bebek battaniye modeli yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz şal modeli olarak kullanabilirsiniz isterseniz renk değişimi yaparak ister kız bebekleri için isterseniz erkek bebek battaniye modelleri olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Modelime 20 adet zincir çekelrek başlıyalım. İlk zincire batarak halka şaklini verelim. 4 adet zincir çekelim 1 def dolayıp 2 defada çektiğimiz trabzan yapalım. 3 adet trabzan yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yuvaya 3 adet trabzan daha yapalım. 2 tane zincir çekelim 3 adet trabzan yapalım.

Bu şekilde 4 lü trabzan olacak. 3 zincir çekelim trabzan tepesine batarak trabzan yapalım yan yana olan trabzanların tepesine batarak trabzan yapalım. 2 adet boşluğa batarak trabzan yapalım 2 zincir çekelim 2 adet daha boşluğa batarak trabzan yapalım 3 lü trabzan tepelerine batarak trabzan yapalım.

2 adet daha boşluğa batarak trabzan yapalım 3 lü trabzan tepelerine batarak trabzan yapalım. Yan yana olan trabzanların tepesine batarak trabzan yapalım. 2 adet boşluğa batarak trabzan yapalım 2 zincir çekelim 2 adet daha boşluğa batarak trabzan yapalım 3 lü trabzan tepelerine batarak trabzan yapalım. 2 adet daha boşluğa batarak trabzan yapalım

3 lü trabzan tepelerine batarak trabzan yapalım. Yan yana olan trabzanların tepesine batarak trabzan yapalım. 2 adet boşluğa batarak trabzan yapalım 2 zincir çekelim 2 adet daha boşluğa batarak trabzan yapalım 3 lü trabzan tepelerine batarak trabzan yapalım. 2 adet daha boşluğa batarak trabzan yapalım 3 lü trabzan tepelerine batarak trabzan yapalım. Bu şekilde trabzanların yerlerini fazlalaştırarak kalp görünümü verelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.