Kalpli Bluz Şal Yapımı

3.452
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere kalpli bluz şal yapımını paylaşacağım. Bu şal modelini bluzlar için de kullanabilirsiniz. Çeyizleriniz için de örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ

Yapımı

Şal yapımı için öncelikle 8 zincir çekelim geri dönelim. 1 tnae yuva oluşturalım. 5 zincir çekelim dördüncüye batalım.5 zincir çekelim ve dördücüye batalım. 5 katları +3 olarak ayarlayalım. İlmekleri buna göre çekelim. Başa kadar gelelim.

2 tane üç boşluk bırakalım. 5 zincir çekip çevirelim yuvanın içine ters dönüp batalım. 5 zincir çekelim sık iğneyle tepesine batalım. Tepeye bir alalım aşağı inelim üç tane dolgu yapalım. Yelpaze oluşturup sık iğneyle yerleştirelim. 5 zincir çekelim kapatalım.

5 zincir çekelim ve kapatalım. 4 tane daha yuva yapalım. 5 zincir çekip çevirelim yuvanın içine ters dönüp batalım. 5 zincir çekelim sık iğneyle tepesine batalım. Tepeye bir alalım aşağı inelim üç tane dolgu yapalım. Yelpaze oluşturup sık iğneyle yerleştirelim. 5 zincir çekelim kapatalım. 5 zincir çekelim ve kapatalım. 4 tane daha yuva yapalım.

3 kez dolduralım 5 zincir çekelim. 5 zincir çekelim ve kapatalım. 3 zincir çekelim batalım. 5 zincirle çevirelim ortaya sık iğneyle batıp kapatalım. 5 zincir çekelim sık iğneyle kapatalım. Yelpazenin yan kısmına üç kez batalım. Orta kısma batıp sık iğneyle kapatalım. Sık iğne tarafına üç kez batalım ikili trabzan yapalım ve batıp kapatalım.

5 zincir çekelim ve kapatalım. 5 zincir çekelim sık iğneyle kapatalım. Yelpazenin yan kısmına üç kez batalım. Orta kısma batıp sık iğneyle kapatalım. Sık iğne tarafına üç kez batalım ikili trabzan yapalım ve batıp kapatalım. 5 zincir çekelim ve kapatalım. Bu şekilde kalp şeklini oluşturarak devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.