Kalp Yapraklı Tığ Oyası Yapımı

454
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kalp yapraklı tığ oyası yapımı paylaşacağım. Tığ oyası yapımı ilk olarak kalpli kısımlara sık iğne dediğimiz örgü tekniği ile başlıyarak modeli kuruyoruz. Daha sonra çiçek oyası yapımına geçiyoruz.

Malzemeler

  • 3 adet oya ipi
  • Kalpli halka
  • Makas
  • Çakmak
  • Tığ

Yapımı

İlk olarak yazmamızın tığ battsısını yapalım. Daha sonra serum halkayı alalım içini sık iğne ile doduralım sayı vermiyorum aldığı kadar dolduralım. Diğer serum halkayı alalım içine girelim bu halkayı da sık iğne ile dolduralım. Başına 1 alalım diğer halkanın içine girelim önce 1 sonra 2 de sonra 2 çıkalım. 5 adet zincir çekelim başına 2 alalım yuvaya girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim.

7 zincir çekelim 2 trabzan arasına girip kapatalım. 5 zincir çekelim yuvaya grip kapatalım. Diğer ipe geçelim tepeye sabitliyelim. 1 zincir çekelim genişletelim kulpa geçirelim. yuvaya girip ipin ucunu alalım 2 zincir çekelim ilmeği genişletip kulpa takalım. yuvaya girip ipin ucunu alalım 2 zincir çekelim ilmeği genişletip kulpa takalım yuvaya girip ipin ucunu alalım

2 zincir çekelim ilmeği genişletip kulpa takalım. yuvaya girip ipin ucunu alalım 2 zincir çekelim ilmeği genişletip kulpa takalım. Bu şekilde 11 adet ilmek olacak. Örümcek yapalım 3 zincir çekelim çevirelim ilk ilmeğe girelim kapatalım. 3 zincir çekelim diğer ilmeğe girip kapatalım.

3 zincir çekelim çevirelim ilk ilmeğe girelim kapatalım. 3 zincir çekelim diğer ilmeğe girip kapatalım. 3 zincir çekelim çevirelim ilk ilmeğe girelim kapatalım. 3 zincir çekelim diğer ilmeğe girip kapatalım. Bu şeklide bütün ilmekleri toplayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.