Kalp Desenli Bot Patik Modeli Yapımı

192
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kalpli bot patik yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz günlük olarak isterseniz çeyizlik patik yapımı olarak da kullanabilirsiniz. İsterseniz normal patik olarak da yapabilirsiniz ama bot şeklini vereceksiniz mutlaka lastik örgü modeli yapımını kullanın.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Tığ işi patik yapımı için ilk sihirli halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım. Üst sırada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.13 adet trabzan sayımız 26 olacak. Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız ayağınıza ölçerek yapabilirsiniz. İstediğimiz sayıya gelince kalp modeli de uygulayalım.

İstediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım. Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.