Kahve Çekirdeği Örgü Modeli Yapımı – Kahve Çatlağı Örneği

Kahve Çekirdeği – Kahve Çatlağı örgü Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar Bugün sizinle kahve çatlağı kahve çekirdeği örgü modeli yapımı çalışacağız. Ben biraz modeli çıkardım. Yani yapılınca nasıl duruyor diye görmeniz açısından. Kahve çekirdeği örgü modeli ile kahve çatlağı örgü modeli birbirine çok benzer modeller. Çok küçük farkları var.

Kahve çekirdeği Kahve çatlağı örgü modeli yapımı
Kahve çekirdeği Kahve çatlağı örgü modeli yapımı

Kahve çatlağı örgü modelinde ortadaki delikler daha büyük oluyor ve halkanın tam ortasında kalıyor. Ayrıca yanlarından çıkan fantazi düz örgü yelek örgülerinde ayrı bir güzellik katıyor. Bu örnek bayan yelekleri, bebek yelekleri, bebek battaniyesi, bere ve atkı dahil sayısız birçok örgü çeşitleri için ideal bir örnek.

İp Uzatmalı Erişte Modeli Yapımı

Ayrıca örülmesi çok kolay. Örnekleri düz çıkan ilmekler farklı örüldüğü için videonun sonunda parmaklı öğrenenler için de ayrıca bir anlatım yapacağım. Bu kahve çatlağı örneğin motifleri 6 ilmek ve 4 sıradan oluşuyor. Ben örneğin anlatımını 3 motif çıkararak yapacağım için bana 18 ilmek tane kelime 2 tane de kenar ilmek olmak üzere toplam 21 ilmek lazım. Ben burada 21 ilmek atıp hazırlamıştım.

Yukarıda da bahsettiğim gibi bu modeli hoş güzel her yerde kullanabilirsiniz. Hem çocuklar için her türlü örgüde kullanabileceğiniz basit ve güzel bir model.

Baklava Desenli Şiş Örgü Modeli Yapılışı için buraya tıklayınız.

Hanımlar sizlere şimdi kahve çekirdeği yada kahve çatlağı şiş örgü modeli yapılışını anlatan videolu anlatım videoları paylaşacağım. Videoları izleyerek gerekli tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Kahve Çekirdeği Örneği Yapımı

Kahve Çatlağı Örgü Modeli Yapımı

Farklı Kahve çatlağı – Çekirdeği Örgü Modeli Yapımı

Bayan Yelek Modeli İçin Kahve Çekirdeği – Kahve Çatlağı Örgü modeli Yapımı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe