Kağıttan Zıplayan Kurbağa Yapımı – Kağıttan Kurbağa Yapımı

9.629
A+
A-

Merhaba arkadaşlar kağıttan zıplayan kurbağa yapımı anlattığımız konumuza hoş geldiniz. Bildiğiniz gibi çocuklar kağıttan şekiller yapmaya bayılırlar. Sizde çocuğunuzla beraber origami kurbağa yapabilirsiniz. Onuda şöyle bir güzel zıplattınız mı tamam. Biz evde kızımızla çok güzel kağıttan zıplayan kurbağa yapımı denedik. Sizde Pepela Tv youtube kanalımıza abone olmayı onutmayınız

Origami kağıtlarından çiçek, hayvan, eşya ve daha başka nesneleri kısa bir süre içinde kolayca yapabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak renkli süslemeler ve eşyaları yaparak çocuklarınıza oyuncak olarak verirken ev ya da iş yeri gibi mekanların küçük yerlerinde süs eşyası olarak koyabilirsiniz. Yeni başlayanlar için kolay origami örnekleri yapılışı paylaşmıştım ona bakabilirsiniz.

Kağıttan zıplayan kurbağa yapımı resimli anlatım

Örneğin; kağıttan zıplayan kurbağa yapımı gibi benzer süs ve oyun eşyaları yapabilirsiniz. Bunun için size aşağıda hem resimli hemde videolu olarak kağıttan zıplayan kurbağa yapımını göstermek istedim. Buradan kolay bir şekilde sizde kağıttan kurbağa yapabilirsiniz. Daha önceden size origami sanatı ve origami çeşitleri hakkında geniş bilgiler vermiştim oraya bakabilirsiniz.

Origami kağıt seçimi yapılacak olan süslemeler için önemlidir. Örneğin; kurbağa yapılırken kağıdın kare olması gerekir. Fakat bir gemi yapıyorsanız dikdörtgen şeklindeki origami kağıdından faydalanırsınız. Origami kağıtları çift renklidir. Tek bir kağıttan çift taraflı eşya yapabilirsiniz. Ya da isteğe göre tek bir renk ile birden çok şekli aynı anda bir araya getirebilirsiniz.Kağıttan zıplayan kurbağa yapımı resimli anlatım

Zıplayan Kurbağa Yapmak İçin Malzemeler:

1)Tek renk seçimi yapılmalıdır. (Örneğin; yeşil) Zıplayan kurbağa modelini tek renk daha çok ortaya çıkaracaktır.

2)Parçaları yapıştırmak için renkli yapıştırıcılar.

3)Gözleri ve ağzı için kağıttan kurbağa etiketler.

4)Makas veya maket bıçağı.

5)Kare şeklinde iki tane origami kağıdı. Zıplayan kurbağa yapımı için kare şeklinde origami kağıdı olması gerekir.

6)Beyaz kağıt tercih edenler için sulu boya ya da guaj boya.Kağıttan zıplayan kurbağa yapımı resimli anlatım

Kağıttan Zıplayan Kurbağa Yapımı

1)Kare şeklinde olan tek renkli origami kağıdımızı alıyoruz ve ikiye katlıyoruz. Kağıttan zıplayan kurbağa yapımı için katlanan yerleri uç kısmından dışa doğru dik üçgen olacak şekilde katlıyoruz. Üçgenin birleşen kısımlarını çizgi oluşacak şekilde üstüne bastırarak çiziyoruz.

2)İçe katlanan kısımlar kurbağa ön bacakları olacağı için ne kadar sıkı yapılarak katlanırsa zıplama o kadar fazla olur. Kağıttan kurbağa yapılışı için ön bacak kısmı bu şekilde oluşturuldu. Ön bacaklarının sert katlanması ve iç içe geçmesi gerekir.

3)Kurbağanın arkada bacak kısmı için alt kısımda kalan iki ayrık parçayı dışa dönük şekilde katlayın. Kağıttan kurbağa yapımı için en önemli bölgedir. Kağıdın arka kısmından zıplama yapılacağı için burası şekil olarak iki aşamalıdır. Bu işlemden sonra kurbağa şekli tamamen hazır hale gelmiş olacak.Kağıttan zıplayan kurbağa yapımı resimli anlatım

4)Dışa katlayan uçları üçgen olacak şekilde iç kısma küçük bir şekilde iki köşesi de yeniden katlanır. Origami kurbağa arka bacakları için son aşamada bu bölgedir. Katlamaları sık ve bitişik yapmak, çizgileri net şekilde belirlemek kurbağanın daha yükseğe zıplamasını sağlar.

5)Son olarak yapılması gereken şey arka bacak bölgesinde açılan ara boşluğunu dışa çıkarmak. Bu kısım dışa çıkarıldığında parmağınızı bu bölgeye basarak kurbağayı zıplatır. Kağıttan kurbağa nasıl yapılır diye soranlar için en son aşama bu şekilde tamamlanır. Daha sonra isteğe göre kağıttan kurbağa süs ve boya kalemleri ile daha canlı bir görüntüye kavuşturulur. Beğeniye ve kullanılacak alana göre süslemeler yapılır. Renklendirme yapılır.

Videolu anlatımla kağıttan kurbağa yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Ballı Soprano dedi ki:

  Görselleriniz çok bilgilendirici olmuş. İnsanın oturup origami öğrenesi geliyor cidden 🙂

  1. Pınar Güler dedi ki:

   Bizde insanlara origamiyi öğretmek istiyoruz zaten 🙂

 2. oktay demir dedi ki:

  Vallah bilmiyorduk nasıl yapacağını sayenizde öğrendik teşekkürler admin

  1. Pınar Güler dedi ki:

   Teşekkürler

 3. Bilen Cevaplasin dedi ki:

  teşekkürler çocukları oyalamak için çok iyi olur bu zaman geçer hem eğleniriz 🙂