Kağıttan Kurbağa Yapımı – 13 Ayrı Seviyede Origami Kurbağa Yapımı

183
A+
A-

Sevgili origami severler bugün sizlere kağıttan kurbağa yapımı anlatacağım. En basitinden en zoruna 13 ayrı seviyede origami kurbağa yapımı paylaşacağım. En basit olanı okul öncesi kurbağa yapımı origami işinie yeni başlayanlar için yapılışı çok kolay olan basit modeldir ve yapılışını 3-5 dakikaya bitirebilirsiniz.

13. Seviyede olan ise dünyaca ünlü origami ustaları tarafından yapılan ve birebir gerçek kurbağa gibi görünen çok ileri seviye kağıttan kurbağa yapımı. Ayrıca yapılışı 3 saat sürmektedir. 1. sıradan 13. sıraya kadar arada kademe kademe zorlaşan origami kurbağa yapılışı örnekleri paylaşacağım.

Daha önce sizlere kağıttan zıplayan kurbağa yapımı paylaşmıştım ona da bakabilirsiniz.Zorluklarına göre kağıttan kurbağa yapımı

Origami, kağıttan kurbağa yapımı oldukça kolay adımlar izlenerek gerçekleştirilebilir. Kurbağa yapımında daha çok yeşil renkli kartonlar veya dosya kağıtları kullanılıyor. Çocuklar için, kağıttan kurbağa oldukça eğlenceli bulunuyor. Origami, kağıt katlama sanatı sayesinde her şey yapılıp, çocuklar için oyuncaklar elde edilebiliyor.

Zorluklarına göre kağıttan kurbağa yapımı

Profosyonel kağıttan kurbağa yapımı

4-6 yaş ve üzeri çocuklar için origami kurbağa oldukça kolay şekilde yapılıyor. Farklı aşamalarla gerçekleştirilen ve çocuklara oyuncak olmaya yarayan kurbağanın yapımı kısa süre içerisinde gerçekleştiriliyor. Kurbağa yapımı için gerekli malzemeler ise her evde bulunuyor. Sadece kağıt ile zıplayan kurbağa yapılabiliyor. Kağıttan kurbağa yapmak çocuklar içinde etkinlik olmasını ve gelişimini sağlıyor.

Kağıttan Kurbağa Nasıl Yapılır? 12 ayrı zorluk seviyesinde origami kurbağa yapımı bulunuyor. Farklı yapım aşamaları ve farklı kağıtlar kullanılarak kurbağa yapımının en zor hali de ortaya çıkıyor. Kurbağa yapımı için, kare şeklinde bir kağıt gerekiyor. İlk adım olarak kare kağıdı ikiye ve tekrar ikiye katlayıp iki ayrı dikdörtgen elde edilmesi gerekiyor.

Zorluklarına göre kağıttan kurbağa yapımı

Kağıttan kurbağa yapımı

Yan yana ikişer kareden oluşan iki adet dikdörtgen oluşturuluyor. İki kareden oluşan dikdörtgenlerin köşeleri içe doğru katlanıyor. Ardından açılıp, dikdörtgenin diğer köşeleri katlanıyor. Daha sonra kağıt düzgün hale getirilmelidir.

Düzgün hale getirildikten sonra, oluşan kat izlerinden karelerin iç kısmında bulunan köşeleri içe doğru katlanıyor. Daha sonra diğer tarafı da katlanıyor. Oluşan kare şeklinin köşelerini, kanatlarından orta noktaya kadar katlanıyor.

Ortaya çıkan şekilde kuyruk bölümünü dışarda bırakıp, çıkan kenar kısımlar üçgenin içine yerleştiriliyor. Kanatlar aşağı doğru bükülüp, kollar oluşturuluyor. Zıplayan kurbağa olması için alt tarafını önce içe sonra dışa katlamak gerekiyor.

Zorluklarına göre kağıttan kurbağa yapımı

Zorluklarına göre kağıttan kurbağa yapımı

Çıkıntıları arkaya bükerek ayaklar oluşturuluyor. Kuyruk kısmına basıldığında kurbağa zıplıyor. Kağıttan kurbağa yapılışı oldukça kolay olarak gerçekleştiriliyor.

Kağıttan Kurbağa Yapımının Avantajları

Kağıttan kurbağa yapımı kolay adımlar ile yapıldığı için çocuklara oyun seçeneği sağlıyor. Çocukların el becerilerinin gelişmesine de yardımcı olan origami sanatı, ebeveynler tarafından sıklıkla tercih ediyor. Kurbağa yapımı, kurbağa çizimi ile kıyaslandığında daha pratik ve daha kolay imkanlar sunuyor.

Oyuncak görevi gördüğü için aynı zamanda kar sağlamaya yardımcı oluyor. Kurbağa yapımı dört yaş ve üzeri çocuklar için ideal bir oyuncak görevi görüyor. Sadece katlama yoluyla zıplayan oyuncaklar yapılıyor.

Çocukların ilgisini çekiyor ve kendi el becerileri de bu sayede gelişiyor. Çocuklar için, kağıttan kurbağa yapımı resimli anlatım daha uygun görülüyor. Çocuklar bir şeyleri görerek yapabildiği için resimli veya videolu anlatımlar onlar için daha kolay oluyor.

Hem pratik hem de tamamen zararsız olan bir oyuncak ile çocuklar ve ebeveynler de mutlu olabiliyorlar. Farklı seviyeleri bulunan origami sanatının, çocuklar için kolay seviyeleri daha önemli bir yer kaplıyor.

1- Seviye kağıttan okul öncesi kurbağa yapımı

Bu kağıttan kurbağa modelini kolayca yapabilirsiniz. En basit kurbağa yapılış modelidir.

2. Seviye kağıttan zıplayan kurbağa yapımı

Bu origami kurbağa modeli bir seviye daha zordur. Burada kağıttan zıplayan kurbağa yapımı göreceksiniz. Ayrıca daha önce kağıttan zıplayan kurbağa yapımı konusu paylaşmıştım ona da bakabilirsiniz.

3. Seviye origami kurbağa yapımı

Bu seviyeden sonra işler biraz daha zorlaşıyor. Bu modelde kullanılan renk ve şekil itibari ile origami kurbağa modelimiz çok afilli görünüyor.

4. Seviye origami kurbağa yapılışı

Bu seviyeden itibaren gördüğünüz gibi kurbağamızın bacakları daha detaylı olmaya başlıyor. Daha gerçekçi oluyor.

Kağıttan kurbağa yapımı resimli anlatım

yukarıda videolu anlatımı verilen kağıttan kurbağa yapımı modelinin resimli galeri olarak yapılışını origami kurbağa yapımı resimli anlatım ile veriyorum.

5. Seviye kağıttan kurbağa yapılışı

Bu model diğer modellere göre çok farklı bir tasarıma sahip.

6. Seviye kağıttan kurbağa yapımı

Evet burada da işler gittikçe dahada zorlaşıyor. Yapılışı 21 dakika sürüyor.

7. Seviye zorlukta kağıttan kurbağa nasıl yapılır ?

8. Seviye kağıttan kurbağa yapmak

Çok ilginç bir kağıttan kurbağa yapılışı daha sizinle.

9. Seviye kağıttan kurbağa yapılışı

Bu seviyede de origami kurbağa yapımı.

10. Seviye kağıttan kurbağa yapımı

Sıra dışı bir origami kurbağa yapılışı. Tasarımı ile çok ilginç bir kurbağa yapılışı örneği.

11. Seviye kağıttan kurbağa yapımı

12. Seviye kağıttan kurbağa yapımı

Ve sondan birinci kağıttan kurbağa modeli yapımı. Bu modelin yapılışı 41 dakika sürmektedir.

13. Seviye ve en zor kağıttan kurbağa yapımı modeli.

Ve gelelim en zor kağıttan kurbağa modelimize. Bu model origami sanatı dalında ustalaşmış kişiler tarafından yapılabiliyor. Zira gördüğünüz gibi gerçek bir kurbağadan farkı yok. birebir gerçek bir kurbağa gibi model.

Sevgili origami severler sizinle çok güzel bir origami çalışmasının daha sonuna geldik inşallah.

Dilerseniz kağıttan şapka yapımı konulara bakabilirsiniz.

Facebook Yorum
2
3.5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. banyomega dedi ki:

  çok güzel çalışmalar elinize saglık

 2. Mahmut Aslan dedi ki:

  Bir kağıtla bu kadar güzel işler çıkartmak çok güzel bi olay öğrenmek isterim.

 3. Faruk dedi ki:

  Küçüklüğümüzün oyunları nostalji oldu ben nostaljiye bayılırım…

 4. Okan dedi ki:

  Kağıt katlama sanatı gerçektende çok farklı bir yetenek bu kadar gerçektçi olması tabiki sizinde el becerinize bağlı

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe